Reprezentacja chłopców

Daniel Dąbrowski wszedł i strzelił

11/10/2017 17:39

Reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej U15 długo nie potrafiła przypieczętować swojego zwycięstwa w wyjazdowym meczu drugiej kolejki fazy grupowej Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich z Opolskim Związkiem Piłki Nożnej.


Co prawda podopieczni Krzysztofa Błońskiego i Roberta Siudy na boisku w Kluczborku prowadzili od 19 minuty po strzale debiutanta Kacpra Łukaszka z BBTS Podbeskidzie, ale dopiero trafienie Daniela Dąbrowskiego w 70 minucie rozwiało nadzieję gospodarzy na zdobycie punktu.

- Po zagraniu Baranowicza w 19 minucie Łukaszek strzałem z 14 metra w długi róg sfinalizował dwójkową, płynna akcję i niestety nic więcej dobrego nie mogę o pierwszej połowie powiedzieć – mówi Krzysztof Błoński. - Co innego mieliśmy grać, a co innego było na boisku. Nie realizowaliśmy założeń taktycznych tylko pchaliśmy grę środkiem. Nic więc dziwnego, że z rok na rok coraz lepiej wyglądający zespół rywali był bliski strzelenia gola po sprytnie rozegranym stałym fragmencie gry, ale w ostatniej chwili Błasik wybił piłkę z linii bramkowej i uratował nas od straty bramki. Nie próbowaliśmy strzelać z dystansu tylko biliśmy głową w mur. Dlatego po 40 minutach spotkania, czyli w przerwie nastąpiły zmiany w ustawieniu i przesunięty do drugiej linii Tomal do spółki z Bierońskim poukładali naszą grę. Im zespół zawdzięcza to, że w drugiej połowie zaczął się wreszcie rozkręcać, a ostatnie 20 minut to już była taka gra, jakiej oczekujemy. Długo jednak było nerwowo, bo jednobramkowe prowadzenie nie gwarantuje wygranej. Wreszcie jednak w 70 minucie wprowadzony 5 minut wcześniej „Dąbek” po podaniu Tomala z bliska ulokował piłkę w siatce rywali i mogliśmy odetchnąć z ulgą i dopisać do naszego dorobku 3 punkty. A najważniejsze było to, że kończyliśmy mecz w dobrym stylu i takiej gry oczekujemy także w ostatnim tegorocznym meczu o punkty, na boisku AKS Niwka, na którym gościć będziemy reprezentację Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

Opolski Związek Piłki Nożnej – Śląski Związek Piłki Nożnej 0:2 (0:1)
Bramki: Łukaszek 19 min, Dąbrowski 70 min.
ŚlZPN: Mitas (41. Mądrzyk) – Magdziarz, Błasik, Jargosz, Tomal – Gajda, Bieroński, Baranowicz, Kucharczyk, Bąk – Łukaszek oraz Kralczyński, Zarębski, Krupa, Wójtowicz, Kuczera, Dąbrowski. Trenerzy Krzysztof BŁOŃKI i Robert SIUDA.