Reprezentacja chłopców

Reprezentacja Śląskiego ZPN U14 strzela na szóstkę

11/10/2017 17:10

Mecz w Kluczborku potwierdził, że reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej U14 jest bramkostrzelna. Podopieczni Arkadiusza Miedzy i Arkadiusza Wrzesińskiego w drugiej kolejce rywalizacji grupowej o awans do finałów Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich pokonali rówieśników z Opolskiego Związku Piłki Nożnej 6:2.


- Od początku graliśmy bardzo dobrze i skutecznie – mówi Arkadiusz Miedza. - W 8 minucie po prostopadłym podaniu Starzyński znalazł się w polu karnym w dobrej pozycji strzeleckiej i wykorzystał okazję. Dzięki temu grało się nam już swobodniej. Na 2:0 podwyższył Duda w 21 minucie, a gdy rywale odpowiedzieli golem w 29 minucie, to jeszcze przed zejściem na przerwę zdobyliśmy dwie bramki. W 36 minucie Duda drugi raz wpisał się na listę strzelców, potwierdzając, że w bardzo dobrze spisującej się drużynie to on gra pierwsze skrzypce, a w 40 minucie swoje pierwsze trafienie w tym meczu dorzucił Chmarek.

Po zmianie stron (gra się 2x40 minut) zespół Śląskiego Związku Piłki Nożnej nadal atakował, a efektem ofensywnych akcji były kolejne gole. W 52 minucie na listę strzelców wpisał się Mucha, a w 60 minucie drugie trafienie zaliczył Chmarek. Co prawda ostatnie słowo należało do gospodarzy, ale ich bramka z 64 minuty nie mogła zmienić oceny dla drużyny gości.

- Chłopcy zasłużyli na szóstkę – dodaje Arkadiusz Miedza. - Dobrze weszli w mecz i kontrolowali jego przebieg. Dobrze rozgrywali akcje w bocznych sektorach boiska i dużo strzelali. Takiej gry oczekujemy także w ostatnim już w tym roku meczu o punkty, za dwa tygodnie na boisku AKS Niwka z reprezentacją Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

Opolski Związek Piłki Nożnej – Śląski Związek Piłki Nożnej 2:6 (1:4)
Bramki dla gości: Starzyński 8 min, Duda 21 i 36 min, Chmarek 40 i 60 min, Mucha 52 min.
ŚlZPN: Smerczek (41. Mura) – Cierpiał, Domagała, Karcz, Bąk – Zielonka, Torchalski, Lipp, Starzyński – Duda, Chmarek oraz Krzempek, Niedźwiedzki, Rosół, Mucha, Pietrzyk. Trenerzy Arkadiusz MIEDZA i Arkadiusz WRZESIŃSKI.