Reprezentacja chłopców

12-latkowie zadebiutowali na szóstkę... z małym minusem za nieudany początek

16/05/2018 15:38

Pierwszy oficjalny, choć towarzyski mecz reprezentacji Śląskiego Związku Piłki Nożnej z rocznika 2006, z rówieśnikami z Opolskiego Związku Piłki Nożnej, był okazją do sprawdzenia kandydatów, którzy zostali wyłonieni przez sztab szkoleniowy kadry U12.


- Do tej pory mieliśmy tylko jedną grę wewnętrzną oraz sprawdzian z drużyną klubową – mówi Grzegorz Sikora. - Artur Minkina, Tomasz Fijak, Mariusz Stebel i ja, czyli sztab szkoleniowy kadry rocznika 2006 przeglądnęliśmy sporą grupę zawodników, z których zaczynamy już tworzyć drużynę. Jej trzon powstanie pewnie po „Akcji lato”, bo na niej będziemy mieli jeszcze okazję zobaczyć zawodników podczas zgrupowań, ale już sporo wiemy o kandydatach na ciekawy zespół.

Nie zaciemnił tego obrazu... nieudany początek meczu na bocznym boisku Stadionu Śląskiego. Reprezentanci Opolskie ZPN już w 15 sekundzie gry strzelili bowiem pierwszego gola, a w 2 minucie po rzucie rożnym zdobyli drugą bramkę. To podziałało jak zimny prysznic na kadrę Śląska, a efekty „poukładania gry” przyszły w ostatnim kwadransie pierwszej połowy (grano 2x40 minut).

- W 27 minucie po zagraniu Tobolika Lachendro strzałem z bliska pierwszy raz pokonał bramkarza gości – relacjonuje Tomasz Fijak. - Minutę później wyrównał Tobolik, główkując z 2 metra po dośrodkowaniu Droździka, wykonującego rzut rożny. A prowadzenie zapewnił nam w 35 minucie Tobolik, drugi raz trafiając do siatki rywali, tym razem po krótko rozegranym rzucie rożnym, wykorzystując podanie Lachendry.

W drugiej połowie, gdy nowa 9 zagrała w bardziej ofensywnym ustawieniu, goście zostali już całkowicie zdominowani.

- W 43 minucie Barański zakończył solową akcję celnym strzałem i podwyższył na 4:2 – dodaje Mariusz Stiebel. - W 65 minucie Szala pokonał bramkarza uderzeniem z dystansu, a gdy w 69 minucie po faulu na Skowrońskim Barański nie wykorzystał rzutu karnego, pudłując z „wapna” to natychmiast Lachendro przymierzył z dystansu i ustalił wynik.

Trenerzy sprawdzili w sumie 21 zawodników.

- Na listach rankingowych mamy ich w sumie ponad 40 i to jest nasza baza, z której będziemy wybierać najlepszych i ciągle szukać kolejnych kandydatów – podsumował Grzegorz Sikora. - Możemy być zadowoleni z tej selekcji, dzięki której do tej pory udało się nam wyłowić zawodników, ale nie zamykamy kadry. Nadal szukamy najlepszych zawodników z rocznika 2006 w naszym regionie. A na marginesie tego meczu dodam, że spore wrażenie zrobiło też na zawodnikach pomeczowe zwiedzenie Stadionu Śląskiego. Szczególnie w pamięci zapadnie im pewnie moment, w którym usiedli w szatni, na miejscach zajmowanych niedawno przez reprezentantów Polski i usłyszeli słowa: "teraz zamknijcie oczy i pomyślcie sobie, że tu możecie wrócić jako piłkarze drużyny narodowej"...

Materiał Wideo można oglądać TUTAJ.

Zdjęcia z meczu można oglądać TUTAJ.

Śląski ZPN U12 – Opolski ZPN U12 6:2 (3:2)
Bramki dla ŚLZPN: Lachendro 27 i 70 min, Tobolik 28 i 35 min, Barański 43 min, Szala 62 min.
ŚlZPN: Soberka – Gierczak, Kłosek, Kabaj, Wojnar – Figura, Droździk, Xavier – Stępniewicz i Lachendro, Tobolik, Świder oraz Jaskuła – Szala, Gancarczyk, Odrzywolski – Skowroński, Maziarz, Wolski – Gierałtowicz, Barański i Lachendro, Tobolik, Świder. Trenerzy Grzegorz SIKORA, Tomasz FIJAK, Mariusz STIEBEL.