:

W hali bielszowickiej Zgody odbyły się historyczne I Mistrzostwa Śląska w futsalu w kategorii rocznika 2003. Organizatorem był Wydział Futsalu Śl. ZPN oraz SRS Gwiazda Ruda Śląska. Pięć zespołów rywalizowało systemem każdy z każdym. Mistrzem Śląska w tej kategorii wiekowej został Promotor Zabrze przed Rekordem Bielsko-Biała i Klub Futsal Akademia Pyskowice. Tuż za podium znalazły się Gwiazda Ruda Śląska oraz GSF Gliwice.
Ze względu na wiek uczestników turnieju nieco zmodyfikowano przepisy gry w futsal tak aby ułatwić grę zawodnikom, turniej miał być i na pewno był promocją tej odmiany piłki nożnej. Nagrody najlepszym zawodnikom i zespołom wręczali - Arkadiusz Grzywaczewski - Przewodniczący Wydziału Futsalu Śl. ZPN oraz Szymon Łuszczek kapitan Gwiazdy Ruda Śląska występującej w Ekstraklasie Futsalu.

Inicjatywa Wydziału Futsalu będzie kontynuowana w kolejnych turniejach.

Harmonogram Młodzieżowych Mistrzostw Śląska:
- rocznik 2002 - gospodarz - Kamionka Mikołów 31 stycznia
- rocznik 2000 - gospodarz  - GKS Futsal Tychy - 22 lutego
- rocznik 2004 - gospodarz - GSF Gliwice - 1 marca
- rocznik 2001 - gospodarz  - Rekord Bielsko-Biała 7 marca
Zgłoszenia przyjmowane są tylko mailowo na adres: futsal@slzpn.katowice.pl


Wyniki Mistrzostw Śląska w futsalu trampkarzy rocznika 2003 - Ruda Śląska Hala KS Zgoda Bielszowice:
Promotor Zabrze - Gwiazda 2:2
GSF Gliwice - Futsal Akademia Pyskowice 2:10
Rekord Bielsko-Biała - Promotor Zabrze 2:4
Gwiazda - Futsal Akademia Pyskowice 1:6
GSF Gliwice - Rekord Bielsko - Biała 0:3
Promotor Zabrze - Futsal Akademia Pyskowice 2:1
GSF Gliwice - Gwiazda 0:5
Rekord Bielsko-Biała - Futsal Akademia Pyskowice 2:1
GSF Gliwice - Promotor Zabrze 0:9
Gwiazda - Rekord Bielsko - Biała 0:3

Końcowa tabela turnieju:

    M Pkt Bramki
1. Promotor Zabrze  4 10 17-5
2. Rekord Bielsko-Biała  4  9 10-5
3. Futsal Akademia Pyskowice  4  6 18-7
4. Gwiazda Ruda Śląska  4  4 8-11
5. GSF Gliwice  4  0 2-27


Najlepszy strzelec: Wojciech Wróbel - Futsal Akademia Pyskowice (8 zdobytych bramek)
 
Najlepszy zawodnik: Marcel Jaszczyk - Promotor Zabrze
 
Najlepszy bramkarz: Tymon Boryń - Rekord Bielsko-Biała

    

Prezentacja Gimnazjalnego Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzieży - zobacz

Testy naborowe do Gimnazjalnego Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzieży działającego przy Gimnazjum nr 9 im. Adama Mickiewicza w Częstochowie odbędą się:
  04.03.2015 (środa) godz. 15:30, ul. Sobieskiego 15, Częstochowa (hala sportowa)
  08.03.2015 (niedziela) godz. 10:00, ul. Loretańska  20, Częstochowa (boisko)
  21.03.2015 (sobota) godz. 10:00, ul. Loretańska  20, Częstochowa (boisko)

Wydziału Futsalu Śląskiego Związku Piłki Nożnej zaprasza  do udziału w cyklu turniejów w ramach Młodzieżowych Mistrzostw Śląska w futsalu. Celem jest popularyzacja tej odmiany piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży. Turnieje są przeznaczone dla klubów wchodzących w skład Śląskiego Związku Piłki Nożnej zarówno futsalowych jak i posiadających zespoły występujące na boiskach trawiastych.

Po raz pierwszy w historii zorganizowane zostaną turnieje futsalowe na Śląsku w tak dużej liczbie kategorii wiekowych. W  każdym z turniejów wystąpi maksymalnie 8 zespołów - o udziale decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Wydział Futsalu zorganizuje turnieje w następujących kategoriach wiekowych:
- rocznik 2004 - gospodarz - GSF Gliwice - 1 marca
- rocznik 2003 - gospodarz - Gwiazda Ruda Śląska - 24 stycznia
- rocznik 2002 - gospodarz - Kamionka Mikołów 31 stycznia
- rocznik 2001 - gospodarz  - Rekord Bielsko-Biała 7 marca
- rocznik 2000 - gospodarz  - GKS Futsal Tychy - 22 lutego.

Zgłoszenia przyjmowane są tylko mailowo na adres: futsal@slzpn.katowice.pl
Wpisowe za udział w turnieju wynosi 200,00 zł.
Dodatkowych informacji udziela Arkadiusz Grzywaczewski - Przewodniczący Wydziału Futsalu Śl. ZPN - (tel. 504 197 289).

Śląski Związek Piłki Nożnej oraz Częstochowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej zapraszają na XXI Halowe Mistrzostwa Sędziów Piłki Nożnej im. Edwarda Konopki.

Mistrzostwa odbędą się 10 stycznia 2015 r. w Częstochowie. Uroczyste otwarcie o godz. 8.45 a pierwsze mecze turnieju o 9.00 w "HALI SPORTOWEJ CZĘSTOCHOWA"  przy ul. Żużlowej 4. O mistrzostwach można także przeczytać na Facebooku pod wydarzeniem: "XXI Halowe Mistrzostwa...".

Regulamin XXI Halowych Mistrzostw

Poniżej dostępny jest harmonogram zajęć treningowych Akademii Młodych Orłów w Katowicach:

harmonogram

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia

oraz Nowego 2015 Roku

życzenia zdrowia, spokoju, radości i optymizmu

w życiu osobistym i rodzinnym,

a także sukcesów w działalności sportowej

działaczom, szkoleniowcom, sędziom, piłkarzom

i pracownikom wszystkich organizacji piłkarskich regionu

śląskiego oraz kibicom i sympatykom piłki nożnej


składają
Prezes, Zarząd, działacze i pracownicy
Śląskiego Związku Piłki Nożnej

Poniżej przedstawiamy program Ogólnopolskiego Kursu Spikerów Piłkarskich, który odbędzie się od 8 do 10 stycznia 2015 roku.

PROGRAM

Śląski Związek Piłki Nożnej w Katowicach informuje, że od 22 grudnia 2014 r. do 6 stycznia 2015 r. będzie nieczynny, jednak w dniach 22 (poniedziałek), 29 (poniedziałek), 30 (wtorek) i 31 (środa) grudnia 2014 r. pracownicy będą pełnili dyżury.

Pierwsze dwie edycje Halowej Ligi Podokręgu Zabrze, które odbywały się odpowiednio z początkiem 2013 i 2014 roku odniosły wielki sukces przede wszystkim dzięki bardzo dużej liczbie startującej w niej drużyn oraz zawodników. W tym roku wychodząc na przeciw równie dużemu zainteresowaniu ze strony klubów, informujemy, iż od dnia dzisiejszego przyjmujemy zapisy na nową edycję HLPZ 2015. Wszystkie zainteresowane kluby, drużyny a co za tym idzie zawodników, trenerów i opiekunów prosimy o szybkie i sprawne zgłaszanie drużyn do biura Podokręgu Zabrze droga mailową oraz telefoniczną. Aby sprawniej i szybciej przeprowadzić cały proces, ograniczamy czas możliwy do zgłoszeń i w tym roku można zgłaszać drużyny maksymalnie do końca roku, a już w pierwszym tygodniu stycznia przedstawimy grafik oraz daty i miejsca rozgrywania turniejów w poszczególnych rocznikach.

 

W tej edycji o nazwie “HLPZ 2015” organizujemy usystematyzowane rozgrywki halowe o Halowego Mistrza Podokręgu Zabrze w poszczególnych kategoriach wiekowych. Mecze będą rozgrywane na różnych halach sportowych, natomiast mecze finałowe rozegramy tak jak to miało miejsce dotychczas na hali MOSiR w Zabrzu. Rozgrywki trwać będą od stycznia do marca 2014 roku.

 

W tej edycji również jak rok temu stworzyliśmy podział na sześć kategorii wiekowych, a poszczególne kategorie w których można zgłaszać swoje drużyny wygląda następująco:
- Orliki – roczniki 2006-2005 bez wpisowego

- Młodziki – rocznik 2004-2002 bez wpisowego

- Trampkarze – roczniki 2001-1999 bez wpisowego

- Juniorzy  – roczniki 1998-1996 bez wpisowego

- Seniorzy – wpisowe 300 złotych

- Oldboy –  rocznik 1980 i starsi - wpisowe 300 złotych.

 

Również i w tej edycji przyjmujemy zapisy dla chętnych drużyn z poza Podokręgu Zabrze oraz tak zwanych “dzikich drużyn” lub też stowarzyszeń czy szkółek piłkarskich niezrzeszonych w Podokręgu Zabrze, a chcących rywalizować z naszymi drużynami. Wpisowe dla drużyn niezrzeszonych to 300 złotych dla drużyn młodzieżowych i 300 złotych dla seniorów i oldboyów. Uwaga ! W przypadku zgłoszenia przez jeden klub, z poza Podokręgu więcej jak jednej drużyny, niezależnie do jakiej kategorii wiekowej to koszt wpisowego każdej następnej drużyny wynosi tylko 200 złotych!

 

Dla zwycięzców przewidziane są jak zawsze puchary, dyplomy oraz nagrody w postaci sprzętu sportowego czy też drobnych upominków. Ponadto Podokręg zobowiązuje się do zorganizowania hal sportowych, sędziów, opieki medycznej,  piłek i znaczników, wody mineralnej oraz prowadzenie rozgrywek. Pamiętajcie, że Łączy nas Piłka i robimy to dla Was!

 

Termin zgłoszeń upływa  31 grudnia 2014 roku. Zgłoszenia przyjmowane są w formie pisemnej w biurze Podokręgu Zabrze u p. Basi, mailowo na sekretariat@podokregzabrze.org Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć lub faksem (32) 271-10-34.

 

Patronat nad rozgrywkami już objęli między innymi Prezydenci Zabrza oraz Gliwic, I Wicewojewoda Śląski, PZPN, Śl. ZPN, TVP Katowice i TVS, a wkrótce poinformujemy o kolejnych patronatach i sponsorach!

Przypominamy o szybkim i sprawnym zgłaszaniu drużyn!

Zarząd Podokręg Zabrze

 

Oldboy: ProfiCadr Gliwice

 

Seniorzy: GTW HydeParkNews Gliwice, TS Kuźnica-10ka.pl Gliwice, GSF SMSAPI Gliwice, LKS 45 Bujaków, Promil Bujaków

 

Juniorzy: GSF Gliwice, Jedność 32 Przyszowice, LKS 45 Bujaków, MSPN Górnik

 

Trampkarze: GSF Gliwice, MKS I Zaborze, FA Pyskowice, Górnik I Zabrze, Górnik II Zabrze, MSPN I Górnik, MSPN II Górnik, MSPN III Górnik, MKS II Zaborze

 

Młodziki: FA I Pyskowice, FA II Pyskowice, FA III Pyskowice, LKS 35 Gierałtowice, GSF Gliwice, Football I Dreams, Football II Dreams, Concordia Knurów, MKS I Zaborze, MKS II Zaborze, SWSM I Promotor Zabrze, SWSM II Promotor Zabrze, MSPN I Górnik, MSPN II Górnik, MSPN III Górnik

 

Orliki:AP I Team, AP II Team, LKS 35 Gierałtowice, Slavia Ruda Śląska, GSF Gliwice, Football Dreams, MKS Zaborze, FA Pyskowice, MSPN I Górnik, MSPN II Górnik

W rundzie wiosennej sezonu 2014/2015 rozgrywki Makroregionalnej Ligi Juniorów Młodszych (B1, B2) będą prowadzone tradycyjnie w 4 grupach.

Grupę C, z udziałem dwóch najlepszych drużyn z rundy jesiennej 2014 z Dolnośląskiego ZPN (Miedź Legnica, Zagłębie Lubin), Lubuskiego ZPN (Stelmet UKP Zielona Góra, Stilon Gorzów), Opolskiego ZPN (Pomologia Prószków, MOSiR Opole) i Śląskiego ZPN (Górnik Zabrze, Gwarek Zabrze), poprowadzi Śląski ZPN.

REGULAMIN

TERMINARZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ

Interpretacja
Dyrektora Izby Skarbowej

w Katowicach:

PZPN

WOJEWÓDZKIE ZPN

 

      

Śląski Związek Piłki Nożnej w Katowicach

Copyright © 2013. All Rights Reserved.