Śląski ZPN

11-latkowie Rekordu bez straty punktu i gola wygrali turniej w Wilkowicach

11/01/2021 21:02

W turnieju eliminacyjnym Podokręgu Bielsko-Biała w ramach rozgrywek Interhall o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej w kategorii U11 bezkonkurencyjny okazał się zespół BTS Rekord.


Podopieczni Mariusza Gąsiorka w pięciu rozegranych spotkaniach zgromadzili komplet punktów i zakończyli zmagania z bilansem bramkowym 16:0. Pierwszego gola w zmaganiach na parkiecie wilkowickiej hali strzelił bielszczanin Max Grabski, otwierając wynik spotkania z Orłem Kozy, a listę strzelców zamknął Łukasz Góral pieczętując zwycięstwo nad Dwójką Kozy.

A oto komplet wyników drużyny z Cygańskiego Lasu: 2:0 z Orłem Kozy, 3:0 z Drzewiarzem Jasienica, 3:0 z GLKS-em Wilkowice, 7:0 z Trójką Czechowice i 1:0 z Dwójką Kozy.

Po zakończeniu turnieju obserwowanym przez członka Komisji Szkolenia Śląskiego Związku Piłki Nożnej Dariusza Drewniaka Prezes Podokręgu Bielsko-Biała Marek Kubica pogratulował zwycięskiej drużynie i życzył jej ponownego sukcesu w turnieju półfinałowym, który 22 stycznia także zostanie rozegrany w Wilkowicach. Rywalami Rekordu będą mistrzowskie zespoły z eliminacji w Podokręgach Skoczów i Żywiec.

A oto skład, który sięgnął po zwycięstwo: Adrian Bartz; Mateusz Zioło, Maksymilian Grabski, Witold Zbytniewski, Łukasz Góral, Hubert Gąsiorek, Adam Laskoś i Konrad Duźniak.

- To był dla nas fajny turniej – ocenił trener Mariusz Gąsiorek. - Co prawda forma tych rozgrywek jest specyficzna, bo gramy w tym okresie w lidze futsalu co sprawia, że sposób poruszania się jest ten sam, ale trzeba się przyzwyczaić do innej piłki. Co innego bowiem piłka do futsalu, a co innego piłka, którą gramy w tych rozgrywkach. Najważniejsze jest jednak, że to co sobie założyliśmy przed turniejem zostało zrealizowane. Chłopcy pokazali zarówno grę zespołową jak i zaprezentowali indywidualne umiejętności. Dzięki temu wygrali i awansowali do kolejnej fazy. Każdy dał z siebie wszystko co się przełożyło na siłę zespołu.  Mamy zespół złożony z zawodników, którzy jeszcze nie są w SMS. Trenują od czterech lat od samego początku pod moim okiem. Dzisiaj zagrało tych ośmiu zawodników, ale rotujemy składem i jeszcze nie wiem kto się zamelduje w turnieju półfinałowym. Czas pokaże. Zobaczymy kto będzie 22 stycznia do mojej dyspozycji i wtedy spośród tych, którzy będą mogli być brani pod uwagę do gry wybiorę tych, których będę chciał i spróbujemy powalczyć o awans do finału.

Więcej zdjęć z turnieju mozna oglądać TUTAJ.