Śląski ZPN

Rekord świętował piąte mistrzostwo Polski

27/05/2020 20:42
Rekord świętował piąte mistrzostwo Polski Fot. Paweł Mruczek

W siedzibie Rekordu świętowano zdobycie piątego już w historii klubu tytułu mistrza Polski w futsalu. W ten sposób bielszczanie zrównali się w tabeli wszech czasów z PA Nova Gliwice i Cleareksem Chorzów i śląska trójka przewodzi w klasyfikacji medalowej.


Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula składając gratulacje na ręce sternika Rekordu Janusza Szymury podkreślił, że to już czwarty z rzędu mistrzowski tytuł w czteroletniej kadencji obecnego zarządu.

- Cieszę się z waszego osiągnięcia, bo mistrzostwo Polski Rekordu to także osiągnięcie znakomicie wpisujące się w rok jubileuszu 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej - stwierdził Henryk Kula. - Bez cienia przesady można powiedzieć, że Bielsko-Biała, stało się stolicą polskiego futsalu.

Razem z gratulacjami Henryk Kula w towarzystwie prezesa Podokręgu Bielsko-Biała wręczył twórcom sukcesu upominki nawiązujące do jubileuszu naszego Związku.

Ponadto Prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski przekazał drużynie, która zasługuje na miano "dumy miasta" gratyfikacje finansowe oraz listy gratulacyjne, a dziękujący Janusz Szymura... przedstawił kolejne ambitne plany z wizualizacją nowej hali, której projekt wzbudził spore zainteresowanie. Jednocześnie w imieniu mistrzowskiej drużyny głos zabrał Bartłomiej Nawrat, zapewniając, że bielski zespół nie powiedział ostatniego słowa.

Była także okazja do szczególnego podziękowania Oleksandrowi Bondarowi, który przez ostatnie cztery lata strzelał na chwałę Rekordu i pożegnał się z drużyną.