Śląski ZPN

14-latki z Katowic w blasku złota, a wodzisławianki na brązowo

8/03/2020 21:31

Ostatni finałowy turniej Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu w sezonie 2019/2020 znakomicie podkreślił jak silnym regionem w tej dyscyplinie sportu jest Śląsk.


Przypomnijmy, że w sześciu poprzednich turniejach finałowych drużyny reprezentujące Śląski Związek Piłki Nożnej zdobył pięć złotych medali: U20, U18, U16 i U14 chłopców oraz U18 dziewcząt Rekord, a także jeden srebrny U16 dziewcząt - SWD Wodzisław Śląski. Siódmy turniej - w kategorii U14 dziewcząt - rozegrany w Rybniku-Boguszowicach - zakończył się podwójnym sukcesem, bo GKS Katowice sięgnął po tytuł mistrzowski, a WSD Wodzisław Śląski zdobył trzecie miejsce!

Katowiczanki, które w fazie grupowej wygrały wszystkie mecze, w fazie pucharowej musiały się już solidnie namęczyć. W ćwierćfinale 3:2 pokonały Unię Opole, a w półfinale z SMS Łódź oraz w finale z Pogonią Tczew po bezbramkowych remisach wygrały w karnych! Szczególnie w boju z łodziankami emocje sięgały zenitu, bo potrzebnych było aż 11 serii strzałów z 6 metrów, żeby wpisać, że rezultatem 6:5 awans wywalczyły podopieczne Angeliny Łąckiewicz-Oślizło i Krzysztofa Witka. W finale wystarczyły trzy niepełne serie, bo w pierwszej z nich: Oliwia Grzegorczyk trafiła, a Kinga Seweryn obroniła strzał tczewianki. W drugiej Zuzanna Witek i przeciwniczka celnie uderzyły więc gdy Julia Gutowska w trzeciej serii pokonała bramkarkę Pogoni rozpoczął się katowicki taniec zwycięstwa, a na tablicy wyników pozostał rezultat 3:1. GKS Katowice grał w składzie: Seweryn - Bednarska, Grzegorczyk, Gutowska, Witek - Krakowiak, Kawulka, Czekańska oraz Malik, Krelińska, Zielasko, Witkowska, Thamm.

Także w meczu o trzecie miejsce do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Drużyna SWD Wodzisław Śląski, która w ćwierćfinale po remisie 2:2 z KSB Lędziny wygrała w karnych 5:4, a w półfinale przegrała 2:4 z Pogonią Tczew, swój ostatni występ rozpoczęła od gola z akcji, zdobytego przez Julię Piętakiewicz w 7 minucie meczu. Zespół SMS Łódź wyrównał jednak w 16 minucie z rzutu wolnego i po 20 minutach gry sędziowie zarządzili "szóstki". Tym razem wystarczyły jednak tylko dwie serie, bo w pierwszej Zuzanna Karwowska ulokowała piłkę w siatce, a Ewa Sikora obroniła strzał przeciwniczki. Natomiast w drugiej kolejce Nicole Jendrzejczyk była bezbłędna, a zawodniczka z SMS Łódź spudłowała i rezultat 2:0 oznaczał sukces zespołu Radosława Borowskiego. SWD wystąpiła w składzie: Sikora - Karwowska, Zygulska, Brzychczy, Jendrzejczyk - Piętakiewicz, Dolnik oraz Jarząbek, Grycman, Wierzba, Matuszczak, Gwiżdż.

Nic więc dziwnego, że na zakończeniu turnieju prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula w towarzystwie prezesa Podokręgu Rybnik Andrzeja Paulusa i prezesa Podokręgu Bytom Tomasza Wyszyńskiego oraz wiceprezydenta Rybnika Piotra Masłowskiego, a także gospodarza sprawnie przeprowadzonego turnieju prezesa TS ROW Rybnik Tomasza Kieczki i wiceprzewodniczącego Komisji ds Futsalu i Piłki Plażowej PZPN Grzegorza Morkisa z zadowoleniem wręczał trofea. Oprócz tych zespołowych także indywidualne nagrody trafiły w większości do rąk śląskich piłkarek. Najlepszą bramkarką wybrano bowiem Kingę Seweryn z GKS Katowice, a miano najlepszej zawodniczki turnieju przyznano Nicole Jendrzejczyk.

Zdjęcia z półfinału GKS Katowice - SMS Łódź można oglądać TUTAJ. 

Zdjęcia z meczu o 3 miejsce SWD Wodzisław Śląski - SMS Łódź można oglądać TUTAJ.

Zdjęcia z meczu finałowego GKS Katowice - Pogoń Tczew można oglądać TUTAJ.

Zdjęcia z dekoracji można oglądać TUTAJ.