Śląski ZPN

SMS Nobilito - Złoty partner jubileuszu 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej

22/03/2020 09:34

Fundacja Skra Częstochowa prowadząc Szkołę Mistrzostwa Sportowego Nobilito w Częstochowie realizuje swoją wizję sportu na najwyższym poziomie dostępnego dla każdego. Poprzez cyklicznie przyznawane stypendia dla najbardziej potrzebujących Fundacja wyrównuje szanse i gwarantuje dostęp do sportu każdemu zainteresowanemu. To najkrótsza wizytówka Złotego partnera jubileuszu 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej.


Misją Szkoły Mistrzostwa Sportowego Nobilito w Częstochowie jest połączenie sportowych pasji z edukacją na wysokim poziomie. SMS Nobilito jest niepubliczną szkołą, która oferuje klasy sportowe w Szkole Podstawowej od klasy IV do VIII o profilu piłka nożna (dziewczęta i chłopcy), pływanie (dziewczęta i chłopcy) oraz piłka siatkowa (chłopcy). W roku szkolnym 2019/2020 powiększyła ofertę edukacyjno-sportową i otworzyła Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego dla rocznika 2003 – trzyletnie oraz dla rocznika 2004 – czteroletnie.

Szkoła spełnia wszelkie wymogi zgodnie z kryteriami kształcenia stawianymi przez MEN i posiada uprawnienia szkoły publicznej. Zajęcia lekcyjne odbywają się w budynku znajdującym się przy ulicy Okólnej 31/39 w Częstochowie, gdzie uczniowie mają do dyspozycji dziewięć pracowni wyposażonych w sprzęt multimedialny, w tym pracownię komputerową, świetlicę. Dodatkowo uczniowie korzystają z profesjonalnej bazy treningowej tj.: Miejski Stadion Piłkarski „SKRA” (ul. Loretańska 20), Hala Sportowa Częstochowa (ul. Żużlowa 4), Kryta Pływalnia „Sienkiewicz” (al. NMP 56)

SMS Nobilito gwarantuje w każdym tygodniu 16 godzin szkolenia pod okiem fachowców, z czego 8 godzin to trening specjalistyczny. Oprócz wybranych dyscyplin, uczniowie mają także zajęcia treningu motorycznego, treningu mentalnego, treningi na basenie oraz zajęcia z aikido. Wysoką jakość szkolenia sportowego gwarantuje współpraca z Klubem Sportowym SKRA Częstochowa, UKS Orka Częstochowa oraz Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej „Częstochowska Siatkówka” (KS AZS 2020) klubami, które od lat zajmują się pracą z młodzieżą.

Dlaczego warto wybrać tę Szkołę? Bo  w niej można realizować marzenia!
Aspekty, które wyróżniają ją w dążeniu do osiągnięcia sukcesu zarówno w sporcie, jak i edukacji.   
*    Wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna oraz trenerska
*    Indywidualne podejście do każdego ucznia
*    Klasy o małej liczebności
*    Lokalizacja w centrum miasta Bezpłatny transport
*    Profesjonalna baza treningowa
*    Współpraca z Klubem Sportowym SKRA Częstochowa, UKS Orka Częstochowa oraz Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej „Częstochowska Siatkówka” (KS AZS 2020)
*    Udział w zawodach i turniejach
*    Zajęcia z trenerem mentalnym
*    Zaplecze medyczne (fizjoterapeuta, dietetyk)
*    Dofinansowanie do obozów oraz sprzętu sportowego
*    Szkolne obiady zbilansowane przez dietetyka sportowego.