Śląski ZPN

Remis na koniec krakowskiego turnieju Młode Talenty

9/09/2019 15:02

Reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej U12 na zakończenie Międzynarodowego Turnieju "Młode Talenty" zanotowała remis 3:3 z rówieśnikami z Małopolskiego ZPN.


Na boisku Garbarni, gdzie w niedzielę podopieczni Sławomira Sołtysika i Adama Studnickiego zanotowali porażkę 0:4 z reprezentacją Moravskoslezsky'ego Krajsky'ego Fotbalovego Svazu oraz zwycięstwo 7:2 z reprezentacją Stredoslovensky'ego Futalovego Zvazu, skompletowali więc wszystkie z możliwych rozstrzygnięć.

- Zaczęliśmy odważnie i już po 2 minutach mieliśmy na koncie... dwie niewykorzystane okazje - mówi Sławomir Sołtysik. - Rywale natychmiast odpowiedzieli dwoma trafieniami i po 4 minutach przegrywaliśmy 0:2. Nie poddaliśmy się jednak i po golach Hachuły oraz Kani doprowadziliśmy do wyrównania, które jednak przed końcem pierwszej połowy wymknęło się nam z rąk.

Po 25 minutach gry pierwszej, połowy mający po pierwszym dniu komplet punktów zespół Małopolskiego ZPN, prowadził 3:2, ale w drugiej połowie nie mógł być pewien swojego zwycięstwa. Nie dość, że nasza reprezentacja po golu Ramsa doprowadziła do remisu, to jeszcze do końca atakowała, a zwycięska bramka zapewniłaby jej pierwsze miejsce w turnieju. Mimo okazji tego gola jednak zabrakło i ostatecznie Małopolski ZPN z 7 punktami okazał się najlepszy, na drugiej pozycji uplasowali się Czesi z 6 punktami, a Śląski ZPN musiał się zadowolić miejsce na najniższym stopniu podium.

- Traktujemy turnieje "Młode Talenty" jako część systemu selekcyjnego tego rocznika - dodaje Sławomir Sołtysik. - Pod tym kątem patrzyliśmy więc na zawodników, a wynik był na drugim planie. Zadowoleni możemy być z niektórych fragmentów gry, a w sztabie szkoleniowym uznaliśmy, że najlepszym zawodnikiem naszej drużyny i "odkryciem turnieju" okazał się Klimczak. Na plusy zasłużyli także na pewno Ciućka, Kania, Czaja czy Hachuła. Z ciekawością obserwować będziemy także drugą część naszej kadry, która zagra w Turnieju o Puchar Gerarda Cieślika i wtedy będziemy mieli pełny obraz.  

Sląski ZPN U12 - Małopolski ZPN U12 3:3 (2:3)
Bramki dla Śląskiego ZPN strzelili: Hachuła, Kania, Rams.
SlZPN: Jopek (Orłowski) - Jarosz, Machowski, Kociuba - Hachuła, Czaja, Ciućka, Klimczak - Kania oraz Filec, Rams, Machura, Gancarczyk, Tora, Walczak, Kurz i Holbowski.Trenerzy Sławomir SOŁTYSIK i Adam STUDNICKI.