Śląski ZPN

Dzień Piłkarza połączony z jubileuszem 90-lecia futbolu w Bełku

8/09/2019 21:00

Prezes  Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula na własne oczy przekonał się, że futbol w Bełku to coś więcej niż sport.


Podczas Dnia Piłkarza zorganizowanego przez KS Decor Bełk i połączonego z jubileuszem 90-lecia futbolu w Bełku na stadionie były bowiem: rozgrywki piłkarskie wszystkich zawodników, przedstawienie teatru edukacyjnego z udziałem miejscowych maluchów, które mogły się także bawić na dmuchańcach oraz uczestniczyć w zabawach zręcznościowych.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele świętego Jana Sarkandra. Ksiądz proboszcz Konrad Opitek, będący w latach 1993-1996 duszpasterzem sportowców Archidiecezji Katowickiej, wygłosił kazanie nawiązując do legendarnego śląskiego piłkarza Gerarda Cieślika, a po nabożeństwie sportowa procesja przeszła na stadion. Tu nastąpiła część oficjalna, którą rozpoczął Henryka Kubasa nie tylko działający w Komisji Rewizyjnej klubu, ale przede wszystkim pasjonat klubowej historii. Przypomniał początki sięgając do 1929 roku i wymieniając działaczy, którzy zapoczątkowali działalność piłkarskiego klubu. Rolnik Józef Blinda wypożyczył swoją łąkę i na boisku "Pod dębami" razem z kolegami rozgrywał mecze w założonej drużynie.

Dla tych, którzy zasłużyli się najbardziej w ostatnich latach, w których klub miał okazję występować w III lidze, przygotowane zostały wyróżnienia. Brązowe Odznaki Honorowe Śląskiego Związku Piłki Nożnej prezes Henryk Kula wraz z członkiem zarządu Śląskiego ZPN, a zarazem prezesem Podokręgu Rybnik Andrzejem Paulusem, wręczył: Grzegorzowi Brząkalikowi, Jarosławowi Giemlikowi, Janowi Haimowi i Mariuszowi Stachurze. Srebrną Honorową Odznakę Śląskiego Związku Piłki Nożnej otrzymał Andrzej Rojek, a Złote Odznaki Honorowe Śląskiego Związku Piłki Nożnej przyznano: Januszowi Gawlikowi, Wiesławowi Janiszewskiemu, Henrykowi Kubasie i Jędrzejowi Teperowi.

Na ręce prezesa Janusza Gawlika i wiceprezesa Adama Tepera prezes Kula wraz z gratulacjami, podziękowaniami i życzeniami przekazał pamiątkowy grawerton oraz symboliczny voucher na zakup sprzętu sportowego. Ponadto prezes Paulus, po wystąpieniu, w którym nie zabrakło osobistych wspomnień związanych z rywalizacją z drużyną z Bełku, z uznaniem przekazał jubileuszową statuetkę i życzenia sukcesów klubowi, który jednoczy całe środowisko. Świadczą o tym czym zajęcia prowadzone w pięciu drużynach szkółki piłkarskiej "Gramy o zwycięstwo" oraz w dwóch zespołach seniorskich, czyli rezerwach występujących w Football Center Klasa A Podokręgu Rybnik oraz w IV lidze.

- Wszystko co dzieję się w ramach działalności klubu, a także na samym obiekcie, którego jesteśmy użytkownikami, to zasługa wielu osób - stwierdził prezes Janusz Gawlik. - Sprawne funkcjonowanie KS Decor Bełk, to efekt starań, sponsorów, zarządu, kadry szkoleniowej, zawodników, ale i społeczników-wolontariuszy, którzy na co dzień poświęcają swój czas dla klubu którego działalność jest także współfinansowana ze środków budżetu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Każdemu z osobna, choć wszystkich nie da się wymienić, należą się w takich momentach serdeczne podziękowania.

Więcej zdjęć z uroczystości można oglądać TUTAJ.