Śląski ZPN

XX edycja Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

9/09/2019 13:51

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jako jedna z najszybciej rozwijających się inicjatyw Grassroots w Polsce organizowany jest przez Polski Związek Piłki Nożnej od 2000 roku. Przed nami więc XX edycja!


Sponsorem głównym już od 13 lat jest firma Tymbark, a sponsorem brązowym od trzech edycji Electrolux. Rozgrywki objęte są Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, a także wsparciem Komitetu Honorowego, na który składają się patronaty Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa Zdrowia.

Turniej jest największym tego typu wydarzeniem w Europie.  Występują w nim drużyny chłopców oraz dziewcząt w trzech kategoriach wiekowych: U-8, U-10, U-12.  Do Turnieju mogą zgłaszać się szkoły, uczniowskie kluby sportowe, kluby sportowe oraz podmioty prowadzące działalność sportową i edukacyjną.

ETAPY:

REJESTRACJA trwa do 30 września 2019 roku. Zapisy na: www.zpodworkanastadion.pl

ELIMINACJE GMINNE I POWIATOWE zostaną przeprowadzone w dniach: od 10 października 2019 roku - do 9 marca 2020 roku (jednodniowe turnieje w poszczególnych gminach i powiatach).

FINAŁ WOJEWÓDZKI rozegrany zostanie w dniach: od 18 marca 2020 roku - do 26 kwietnia 2020 roku (dwu lub trzydniowe turnieje, w których uczestniczą zwycięzcy finałów gminnych powiatowych w kategoriach U8, U10, U12).

FINAŁ OGÓLNOPOLSKI rozegrany zostanie w dniach: od 29 kwietnia 2020 roku - do 2 maja 2020 roku (wystartują 64 drużyny - zwycięzcy finałów wojewódzkich w kategoriach U10 i U12 - eliminacje na boisku Agrykoli oraz treningowym boisku Legii - finał na Stadionie PGE Narodowy).

NAGRODĄ GŁÓWNĄ jest spotkanie z reprezentacją Polski wraz z zaproszeniem na mecz drużyny narodowej.

NAGRODY DLA TRENERÓW to zestaw gadżetów trenerskich i materiałów szkoleniowych powiązany z liczbą biorących udział w Turnieju drużyn: 1 drużyna: 1 gadżet + materiał szkoleniowy; 2 drużyny: 2 gadżety + materiały szkoleniowe; 3 drużyny: 3 gadżety + materiały szkoleniowe; 4 drużyny: 4 gadżety + materiały szkoleniowe; 5 i więcej drużyn: 5 gadżetów + materiały szkoleniowe.

NAGRODY DLA DRUŻYN: pamiątkowy medal dla każdego piłkarza i piłkarki, paczki dla uczestników finałów wojewódzkich, puchar dla trzech najlepszych drużyn w kategorii wiekowych U8 oraz zwycięzców finałów wojewódzkich U10 i U12, udział w wielkim finale na stadionie PGE Narodowym dla finalistów kategorii U10 i U12, spotkanie z reprezentacją Polski wraz z zaproszeniem na mecz drużyny narodowej dla zwycięzców kategorii U10 i U12.