Śląski ZPN

Przedstawiciele IV-ligowych drużyn poznali skład grup i terminarz

2/07/2019 19:32

Dopiero co przebrzmiały echa barażowych spotkań o awans do III ligi, a czwartoligowcy już myślą o nowym sezonie. Było to widać i słychać na tradycyjnym spotkaniu przedstawicieli klubów (12 z grupy I oraz 14 z grupy II), które 10 sierpnia rozpoczną rywalizację w dwóch grupach.


- Co prawda od 11 lat mówię, że czwartoligowe rozgrywki w Śląskim Związku Piłki Nożnej powinny być prowadzone w jednej grupie, ale kluby chcą inaczej - powiedział na wstępie prezes Śląskiego ZPN Henryk Kula. - Słuchając więc głosów zainteresowanych działaczy zostawiliśmy dwie grupy, ale to oznacza jednocześnie, że na koniec sezonu czekają nas baraże, po których, tak jak w tym roku LKS Czaniec, zawsze ktoś jest niezadowolony i rozgoryczony. Ponieważ jednak do III ligi może awansować jeden zespół z naszego regionu kluby muszą mieć świadomość, że mistrzostwo grupy nie oznacza pełni szczęścia.

Po tym wstępie i wysłuchaniu życzeń klubów na temat terminarza rundy jesiennej przedstawiciele Komisji do spraw Rozgrywek z przewodniczącym Markiem Gałuszką i sekretarzem Lesławem Mazurem przystąpili do omówienia spraw regulaminowych. Poruszono między innymi temat systemu opłat, których kwota, za składkę członkowską, opłatę startową i uprawnienia zawodników, zgodnie z uchwałą PZPN została obniżona z 1800 na 1300 złotych. Pieniądze dla klubów będą także do zdobycia w Pucharze Polski, bo za zdobycie tego trofeum na szczeblu Podokręgu przewidziana jest premia 2000 złotych, a za zwycięstwo na szczeblu Śląskiego ZPN 40.000 złotych oraz 10.000 złotych dla finalisty.

A skoro już mowa o pieniądzach to dodajmy, że przedstawiciel AKS Mikołów odebrał z rąk prezesa Henryka Kuli symboliczny czek za mistrzostwo I grupy klasy okręgowej oraz za 2. miejsce w punktacji Pro Junior System, natomiast przedstawiciel APN Odra otrzymał czek za mistrzostwo III grupy klasy okręgowej.

Kolejnym punktem spotkania była dyskusja, która szybko się skończyła, bo przyszedł czas na przedstawienie terminarza rozgrywek. W pierwszej rundzie I grupy 10 sierpnia zmierzą się: AKS Mikołów - MKS Śląsk Świętochłowice, BKS Sarmacja Będzin - KS Unia Dąbrowa Górnicza, LKS Polonia Poraj - LKS Unia Kosztowy, TS Szombierki Bytom - KP Warta Zawiercie, MLKS Znicz Kłobuck - KS Ruch Radzionków, LKS Drama Zbrosławice - KS Slavia Ruda Śląska, GKS Gwarek Ornontowice - RKS Grodziec i RKS Raków II Częstochowa - LKS Przemsza Siewierz. Natomiast w II grupie na inaugurację zagrają: TS Podbeskidzie II Bielsko-Biała - KP GKS II Tychy, APN Odra - LKS Czaniec, LKS Drzewiarz Jasienica - LKS Goczałkowice, LKS Wilki Wilcza - MRKS Czechowice-Dziedzice, KS Spójnia Landek - KS Decor Bełk, KP Beskid Skoczów - KS Kuźnia Ustroń, KS Polonia Łaziska Górne - MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski i GKS Radziechowy-Wieprz - LKS Unia Książenice.

Terminarz zakłada, że wszystkie kolejki zostaną rozegrane w weekendy. I tylko kibicom oraz działaczom Polonii Łaziska Górne szkoda, że nie zagrają w jednej grupie z drużynami zza miedzy, bo dwa zespoły z powiatu mikołowskiego: debiutant AKS Mikołów i Gwarek Ornontowice są w grupie I, a Polonia w grupie II.

Zdjęcia ze spotkania można oglądać TUTAJ.