Śląski ZPN

II Piknik Rodzinny na Śląskim czyli wielkie granie… dla każdego

25/06/2019 15:46

Stadion Śląski to miejsce wyjątkowe i symboliczne. Na jego murawie występowały największe gwiazdy polskiej i światowej piłki nożnej. Ty także możesz tu zagrać!


Śląski Związek Piłki Nożnej wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego i Stadionem Śląskim zapraszają 29 czerwca do wspólnej zabawy. Bramy „Kotła czarownic” zostaną otwarte o godzinie 12.00. Na płycie boiska od godziny 13.00 ruszy „Talentiada”, czyli rozgrywki pod nazwą „Mama, Tata i ja” dla drużyn, składających się z minimum dwóch pokoleń. Zespoły do udziału w rozgrywkach mogą się zgłaszać (ELEKTRONICZNIE lub na miejscu w biurze zawodów) w następujących składach:
- Dwie osoby dorosłe oraz jedno dziecko (rozgrywki 3x3)
- Dwie osoby dorosłe oraz dwoje dzieci (rozgrywki 4x4)
- Dwie osoby dorosłe oraz troje dzieci (rozgrywki 5x5)

Rozgrywki odbywać się będą na miniboiskach wydzielonych na płycie głównej Stadionu Śląskiego o wymiarach:
- 20m x 12 m dla rozgrywek 3 vs 3,
- 34 m x 20 m dla rozgrywek 4 vs 4 i 5 vs 5.

Mecze rozgrywane będą co 20 minut, a czas jednego spotkania wynosić będzie 15 minut.

Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowe gadżety piłkarskie.

Kolejną atrakcją będzie „Piłkarskie Miasteczko” dla dzieci do 15 roku życia, wyłącznie za pisemną zgodą rodziców. W ramach rywalizacji na mobilnym boisku przeprowadzone zostaną następujące konkurencje:
a. Czas reakcji,
b. Slalom z piłką,
c. Tor przeszkód,
d. Żonglerka,
e. Strzał do celu.

Dla każdej z grup wiekowych (skrzat, żak, orlik, młodzik, trampkarz) zostanie opracowana odrębna klasyfikacja na podstawie wyników uzyskanych przez poszczególnych uczestników, a najlepsi uczestnicy otrzymają nagrody.

Niecodzienne emocje towarzyszyć będą także rywalizacji żaczków, czyli dzieci urodzonych w latach 2010/2011. Reprezentacje U8 Podokręgów: Bielsko-Biała, Skoczów, Tychy i Żywiec oraz Bytom, Racibórz, Rybnik i Zabrze zmierzą się w meczach, których wyniki… nie zostaną odnotowane. Najważniejszy jest bowiem udział i radość z gry, za którą reprezentanci zostaną uhonorowani podczas ceremonii dekoracji.

Na deser sportowej części Pikniku zostawiliśmy mecz pokazowy: Gwiazdy Ślonskiego Fusbala (Oldboje Śląskiego ZPN)  – Team Silesia (Reprezentacja Urzędu Marszałkowskiego i Stadionu Śląskiego).

A to nie wszystko. Przez cały czas trwania Pikniku dostępne będą atrakcje dla dzieci: dmuchańce, strefa malucha i salonik FIFA oraz dla dorosłych namiot mistrza oraz możliwość posłuchania opowieści legendarnych śląskich piłkarz o ich grze na Stadionie Śląskim.

Nie zabraknie także dobrej muzyki oraz konkursów i zabaw w okolicach sceny, na której o godzinie 18.30 wystąpi Gwiazda wieczoru Piotr Herdzina.

Dodajmy, że partnerami imprezy są: PZPN, Miasteczko Piłkarskie i Interhall, a patronat medialny sprawują: TVP Katowice, Dziennik Zachodni, naszemiasto, Radio Silesia oraz łączy nas piłka.

Uwaga! WSZYSTKIE ATRAKCJE DLA UCZESTNIKÓW SĄ BEZPŁATNE – WSTĘP WOLNY - ZAPRASZAMY

Formularz zgłoszeniowy znajdziesz TUTAJ