Śląski ZPN

Ruch Chorzów rozgromił Rozwój i czeka na finałowego rywala Mistrzostw Śląska U17 InterHall

12/06/2019 18:48

Wynik pierwszego meczu półfinałowego Mistrzostw Śląska U17 "InterHall" mówi wszystko. Rozwój Katowice na swoim boisku przy ul. Alfreda przegrał z Ruchem Chorzów 1:9.


Worek z bramkami rozwiązał Starzyński, który w 11 minucie, po podaniu Korbeckiego z prawej strony boiska, sfinalizował zespołową akcję chorzowian. Kolejne dwie asysty Korbeckiego wykorzystali Lipp i Musiolik i na przerwę chorzowianie schodzili prowadząc 3:0, a po zmianie stron urządzili sobie kanonadę.

- Trudno opisać wszystkie gole, ale kilka padło po naprawdę składnych akcjach - mówi trener chorzowian Mateusz Michalski. - Była też efektowna bramka Musiolika, główkującego po wrzutce z rzutu rożnego. Cały mecz przebiegał pod nasze dyktando i wszyscy zagrali na swoim poziomie. Każdy był zmobilizowany i zmotywowany o czym świadczą trzy asysty Kolca, który grał od 55 minuty.

- Dla nas priorytetem jest walka o awans do Centralnej Ligi Juniorów U17 - wyjaśnia Kamil Pągowski. - Dlatego 13 zawodników, których czeka w sobotę wyjazdowy mecz z Chrobrym Głogów, a następnie za trzy dni rewanż na naszym boisku, dostali wolne. Zagrali więc ci, którzy walczą o miejsce na ławce, albo w szerokiej kadrze tego pierwszego naszego zespołu juniorów młodszych. Wynik był więc na drugim planie, a na pierwszym było to, że Czapla, Jastrzembski, Strójwąs i Wiewióra potwierdzili, że można na nich liczyć w kontekście meczów z Chrobrym. A honorowego gola strzeliliśmy w podbramkowym zamieszaniu, w którym Pukocz okazał się najsprytniejszy i trafił z 10 metra.        

O tym kto w finale zagra z chorzowianami zadecyduje wynik drugiego półfinału, czyli czwartkowego meczu Górnik Zabrze - GKS Tychy.

Rozwój Katowice - Ruch Chorzów 1:9 (0:3)
0:1 - Starzyński, 11 min
0:2 - Lipp, 30 min
0:3 - Musiolik, 45 min (głową)
0:4 - Matys, 53 min
1:4 - Pukocz, 58 min
1:5 - Sadlak, 65 min.
1:6 - Neugebauer, 69 min.
1:7 - Mucha, 70 min.
1:8 - Matys, 75 min.
1:9 - Sadlak, 80 min.  
Sędziował Mariusz Goriwoda (Zabrze).
ROZWÓJ: Cieślik - Kucharczak, Sidło, Mucha, Krypciak - Czapla, Kijewski, Koźlik (36. Jastrzembski), Strójwąs (46. Wiewióra), Marcinków. Trener Kamil PĄGOWSKI.
RUCH: Nowak (55. Szczyrba) - Kokot, Musiolik, Lipp, Fojt (65. Pleban) - Starzyński (55. Sadlak), Wojtek, Siwek (55. Kolec), Korbecki (46. Neugebauer), Wójtowicz (46. Matys), Cioch (46. Mucha). Trener Mateusz MICHALIK.