Śląski ZPN

Na noworocznym spotkaniu integracyjnym w Podokręgu Bytom było rodzinnie i rzeczowo

9/02/2019 00:15

Noworoczne spotkanie integracyjne prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryka Kuli z prezesami i przedstawicielami klubów Podokręgu Bytom miało rodzinny charakter. Było jednak również okazją do przekazania konkretnych informacji i rzeczowych uwag.


Najpierw prezes Podokręgu Bytom Tomasz Wyszyński krótko podsumował rok 2018 i przedstawił najważniejsze plany na czekające nas rundy wiosenną i jesienną. - Obowiązuje nowy statut - przypomniał Tomasz Wyszyński. - Razem z nim obowiązuje nas nowy NIP oraz subkonto w Śląskim Związku Piłki Nożnej. Możemy posługiwać się fakturą elektroniczną, ale to wymaga zgłoszenia chęci skorzystania z takiej formy i wdrożenia się. Będzie też obowiązywał nowy ekwiwalent sędziowski, którego podwyżkę może zrekompensować program "Sędzia klubowy". Są także zmiany w tabelach opłat za transfery, a w udoskonalanym Ekstranecie czeka nas weryfikacja kont i rejestracja. Dlatego proszę, żeby wszystkie dokumenty oddawane do podokręgu wypełniać wyraźnie drukowanymi literami, bo to ułatwi nam zadanie. Zachęcam też do skorzystania z programu ubezpieczeniowego PZU/PZPN, którego najniższa stawka wynosi 18 złotych od osoby za rok, a szczegóły można znaleźć na stronie internetowej związku. Istotna zmiana czeka nas od nowego sezonu, bo razem z podokręgiem Zabrze prowadzić będziemy rozgrywki klasy okręgowej. Modyfikujemy na zasadzie programu pilotażowego rozgrywki "siódemek" dla oldbojów, juniorów i trampkarzy. Rozmawiamy z kandydatem na sponsora dla rozgrywek w podokręgu i utrzymujemy dla tych którzy chcą możliwość wpłaty zaliczki na opłaty sędziów oraz przedpłaty na żółte kartki. Nie ulegnie też zmianie bezpłatny udział w rozgrywkach drużyn młodzieżowych. Natomiast przypominam, że trenerzy, którym z końcem 2019 roku wygasają uprawnienia, mają możliwość udziału w kursach wyrównawczych UEFA B, ale muszą ich już szukać w innych podokręgach, bo u nas się kończą.

Informacje na temat programu "Sędzia klubowy" przekazał Adrian Froehlich, a po nim prezes Henryk Kula zaznaczył to co w tej chwili jawi się jako najważniejsze, czyli: rewolucja w badaniach lekarskich, możliwość skorzystania z ubezpieczenia PZU/PZPN oraz przygotowania do 100-lecia obchodów Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

- Śląski Związek Piłki Nożnej jest najsilniejszy w Polsce dzięki wam, działaczom klubowym - podkreślił prezes Henryk Kula. - Dlatego świętując obchody 100-lecia na pewno przyjadę do was tak samo jak do innych podokręgów, bo chcę spotkać się na 12 takich wyjazdowych imprezach i podziękować prezesom klubów w ich macierzystej organizacji. A do was przyjadę jeszcze raz na zaplanowaną w Bytomiu galę jubileuszową i na pewno napijemy się piwa.

Nie zabrakło także czasu na indywidualne rozmowy w cztery oczy i w podgrupach. Wśród licznie zgromadzonych działaczy Podokręgu Bytom Henryk Kula znalazł bowiem wielu zaangażowanych i oddanych piłce działaczy, którzy chętnie dzielili się swoimi uwagami i pomysłami, wiedząc, że to co im leży na sercu bliskie jest także prezesowi Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Zdjęcia ze spotkania można oglądać TUTAJ.