Śląski ZPN

Na współpracy z Pogonią Lwów wszyscy możemy skorzystać

4/12/2018 12:45

Pogoń Lwów w sercach wielu mieszkańców Śląska ma wyjątkowe miejsce. To klub, który swoje cztery tytuły mistrza Polski oraz trzy tytuły wicemistrzowskie zdobyte przed 1939 rokiem przekuł w powojennej rzeczywistości na… powstanie takich klubów jak: Piast Gliwice, Polonia Bytom czy Odra Wodzisław.


Była okazja przypomnieć o tym podczas lwowskiego spotkania przedstawicieli Lwowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej z reprezentującym Śląski Związek Piłki Nożnej członkiem zarządu Tomaszem Kulczyckim.

- Wspólnie z przewodniczącym Rady Miejskiej w Gliwicach Markiem Pszonakiem mieliśmy okazję porozmawiać nie tylko o historii i tradycji – mówi Tomasz Kulczycki. – Wykonaliśmy także pierwszy krok do nawiązania współpracy między naszymi związkami. Szczególnie istotne było dla mnie spotkanie z prezesem Pogoni Lwów Markiem Horbaniem. Co prawda obecnie Pogoń, która reaktywowała się w 2009 roku, gra na czwartym poziomie rozgrywkowym w Ukrainie, ale za to jej juniorzy już brylują w lidze okręgu. Klub się rozwija i uważam, że na współpracy sportowo-szkoleniowej możemy wszyscy skorzystać.