Śląski ZPN

Stanisław Grzywaczewski nie żyje

3/12/2018 21:56

Z wielkim smutkiem informujemy, że dzisiaj w godzinach porannych zmarł Stanisław Grzywaczewski.


Urodzony 14 maja 1952 roku niewielki wzrostem, ale imponujący ambicją pomocnik, swoją przygodę piłkarską rozpoczął w Wawelu Wirek, w którym grał do 1969 roku. Następnie trafił do Szombierek Bytom i jako 17-latek zadebiutował w ekstraklasie. Po dziewięciu sezonach przeszedł na półtora roku do GKS Katowice, z którego wrócił do bytomskiego klubu i zakończył występy na najwyższym piłkarskim szczeblu z dorobkiem 261 występów i 40 bramek. Grał również w BKS Stal Bielsko-Biała oraz Uranii Ruda Śląska oraz reprezentował Polskę w zespole juniorów i młodzieżówce.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej najbardziej związany był z Szombierkami, najpierw jako asystent, a następnie wieloletni kierownik drużyny. Prowadził także zespoły młodzieżowe Grunwaldu Ruda Śląska oraz Gwiazdy Ruda Śląska zarówno na boiskach trawiastych jak i na futsalowych parkietach.

W Śląskim Związku Piłki Nożnej zaangażował się od początku obecnej kadencji zarządu w działalność w powołanym do życia Klubie Wybitnego Piłkarza Śląska, w którym u boku przewodniczącego Stanisława Oślizły oraz Jana Furtoka i Leszka Baczyńskiego był w ścisłym kierownictwie.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 5 grudnia o godzinie 9.00 w kościele pod wezwaniem świętego Wawrzyńca w Rudzie Śląskiej Wirku, skąd śp. Stanisław Grzywaczewski wyruszy w ostatnią ziemską drogę...