Śląski ZPN

Robocze spotkanie trenerów edukatorów

14/09/2018 08:59

Trenerzy edukatorzy Polskiego Związku Piłki Nożnej, działający na terenie Śląskiego Związku Piłki Nożnej, nie tylko szkolą.


- Damian Galeja, Robert Góralczyk, Janusz Kowalski, Tomasz Musiał, Mariusz Pańpuch, Robert Radek i ja spotkaliśmy się, żeby omówić nowe wytyczne UEFA - mówi przewodniczący Wydziału Szkolenia Śląskiego ZPN Paweł Grycmann. - Zgodnie z nimi podczas kursów należy stawiać na tak zwane warunki realne, czyli treningi z grupą zawodników z konkretnej drużyny, a nie jak do tej pory bywało z uczestnikami kursu trenerskiego. Dlatego przed południem wizytowaliśmy dwa treningi: zespołu juniorów A1 GKS GieKSy Katowice prowadzonego przez Adriana Napierałę oraz drużyny młodzików D1 Stadionu Śląskiego Dawid Miłkowskiego. Każdy z trenerów otrzyma wskazówki z oceną tych hospitowanych zajęć, szczególnie z uwagami jakie dostrzegliśmy i wskazaniem rezerw. Żeby opracować te wskazówki spotkaliśmy się po południu w siedzibie Śląskiego Związku Piłki Nożnej i omówiliśmy nasze spostrzeżenia. Chodzi o to, żeby nasza ocena była jednolita, ponieważ według tych samych kryteriów mamy szkolić trenerów na kursach UEFA A i UEFA B.

Była także okazja do wymiany doświadczeń z dotychczasowej pracy na kursach. Szkolenie trenerów jest bowiem podstawą piłkarskiego rozwoju w naszym regionie.