Śląski ZPN

Trofea Jerzego Dudka z finału Ligi Mistrzów do zobaczenia na Stadionie Śląskim i w Knurowie

17/05/2018 07:30

26 maja mocniej zabiją serca kibiców FC Liverpool i Realu Madryt – klubów, które spotkają się w finale Champions League. To także okazja do wyjątkowych wspomnień dla Jerzego Dudka, bramkarza obydwu finalistów.


- 25 maja 2005 roku w Stambule wychowanek Concordii Knurów, później bramkarz Sokoła Tychy, Feyenoordu Rotterdam i wreszcie FC Liverpool oraz Realu Madryt, w barwach The Reds wspiął się na szczyt klubowych rozgrywek, wygrywając pamiętny finał z AC Milan po serii rzutów karnych – przypomina Piotr Skorupa, rzecznik prasowy Podokręgu Zabrze, dziennikarz i przyjaciel autora pamiętnego „Dudek Dance”. - Dlaczego wracamy do tego meczu? Okazja jest niecodzienna, bowiem dzięki uprzejmości 60-krotnego reprezentanta Polski wszyscy chętni będą mogli zobaczyć medal za wygranie Ligi Mistrzów, a także rękawice i piłkę z pamiętnego finału. Uzupełnieniem tego zestawu będzie koszulka FC Liverpool.

Te cenne trofea będzie można podziwiać na Stadionie Śląskim w Chorzowie (19 maja w czasie nocnego zwiedzania Stadionu Śląskiego w godzinach 19.00-01.00) oraz w Knurowie (21 maja od godziny 10.00 do 13.00 w centrum handlowym Merkury i od godziny 16.00 na Orliku).