Futsal

Gratulacje i nagrody za rekordowy sezon Rekordu

13/03/2018 20:47

Taki sezon wymaga specjalnego podsumowania. Nic więc dziwnego, że po zimowych rozgrywkach Młodzieżowych Mistrzostw Polski, w których futsaliści Rekord sięgnęli po złote medale w kategoriach: U14, U16 i U20 oraz srebrny medal w kategorii U18, a w dodatku futsalistki, jako debiutantki okazały się najlepsze w I lidze i wywalczyły awans do Ekstraligi Futsalu Kobiet, w auli Szkoły Mistrzostwa Sportowego prezes Janusz Szymura dziękował, gratulował i wyróżniał...


- Cieszę się, że mamy takie powody do świętowania – stwierdził Janusz Szymura. - Przyszedł taki dzień, w którym jest pełna satysfakcja z tego co osiągnęliśmy, a grono ludzi zgromadzonych wokół tych młodych sportowców mogło się zebrać i jeszcze raz przeżyć te niezwykłe chwile, wracając pamięcią do dni, które przejdą do historii nie tylko klubu, ale futsalu w Polsce. Stanąłem przed zawodnikami i trenerami z radością mówiąc im o tym, że kumulacja ich sukcesów to jest coś niesamowitego... A jednocześnie myślimy już o przyszłości i o tym jakie cele sobie stawiać, bo w sporcie zawsze jest coś do zdobycia. Z jednej strony będziemy więc bronić wywalczonych trofeów, a z drugiej będziemy atakować szczyty. Dla tych młodych ludzi, medalistów Młodzieżowych Mistrzostw Polski, najważniejszym celem jest gra w seniorskim zespole w ekstraklasie, a na tym szczeblu w przyszłym sezonie wystąpią też nasze dziewczyny. Te wszystkie sukcesy mają oczywiście swoich ojców i ta lista jest bardzo długa, ale myślę, że „superojcem” - choć niezręcznie mi to mówić – jest mój syn. Piotrek Szymura jest u nas koordynatorem do spraw futsalu i zajmuje się tym od kilku lat prowadząc jednocześnie zespół U20. Poprzez dobrą współpracę z Jarkiem Krzystolikiem, który jest wicedyrektorem do spraw sportowych naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, tworzą dobry tandem, a ich współpraca przynosi rezultaty. Gdybyśmy się nastawiali tylko na futsal to by tego sukcesu nie było. To jest efekt pokojarzenia futsalu z piłką nożną. Ta rola trenerów z dużej piłki, choć przy okazji turniejów futsalowych oni są trochę w tle, to jest tak naprawdę fundament naszych sukcesów na parkietach. Oni pracują przez cały rok i nie mamy „martwych” miesięcy, a istotne jest też to, że pracując w tej samej grupie, grającej w piłkę nożną od wiosny do jesieni oraz w futsal zimą, budują prawdziwe zespoły. Ponadto to widać także na boiskach, bo wychowankowie Rekordu charakteryzują się tym, że mają ponadprzeciętną technikę i nie boją się grać pod presją przeciwnika. Dla nich jest to normalne, bo mają z tym do czynienia na małym boisku więc przenoszą to także na murawy.

Istotnym punktem spotkania z medalistami i zawodniczkami, które wywalczyły awans była ceremonia wręczenia pucharów kapitanom każdej drużyny oraz uhonorowanie sportowców i trenerów nagrodami przyznanymi przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej, reprezentowany przez Waldemara Jędrusińskiego - zastępcę prezydenta miasta. Do gratulacji życzeń dołączył także prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula w specjalnym liście zaadresowanym do Janusza Szymury, twórcy futsalowej potęgi, bo tak obecnie, bez cienia przesady, można nazwać sportowe przedsięwzięcie znacznie wykraczające poza ramy słowa „klub”.

Zdjęcia ze spotkania można oglądać TUTAJ.