Dzieci i Młodzież

Dzień Piłkarza z poszerzonym zakresem atrakcji

13/09/2017 20:05

Druga część rozgrywek z okazji Dnia Piłkarza przywitał 11-latków zgromadzonych na sztucznej murawie bocznego boiska Stadionu Ludowego w Sosnowcu słoneczną pogodą.


Skorzystali z niej organizatorzy i zaproponowali reprezentantom Podokręgów: Bytomskiego, Częstochowskiego, Katowickiego, Lublinieckiego, Sosnowieckiego i Zabrzańskiego „poszerzony” zakres atrakcji.

Urodzeni w 2006 roku piłkarze mieli więc oprócz meczów także możliwość rozegrania konkursów rzutów karnych. Poczynaniom młodych piłkarzy, bacznie przyglądali się nie tylko trenerzy Śląskiego Związku Piłki Nożnej wybierający kandydatów do reprezentacji województwa, ale także w charakterze gościa honorowego Waldemar Fornalik, członek Klubu Wybitnego Piłkarza Śląska, znany trener, a w latach 2012-2013 selekcjoner biało-czerwonych.

- Podobał mi się zarówno turniej jak i sama idea – podkreślił Waldemar Fornalik. - Przypomniałem sobie czasy, w których też jako dziecko brałem udział w turnieju na Kresach, gdzie spośród 600 dzieci ze Świętochłowic i Chorzowa wybierano kandydatów do klasy sportowej Szkoły Podstawowej nr 21. Trafili tam z tego naboru: Krzysiek Warzycha, Józek Wandzik,Krystian Szuster, Krzysiek Walczak i ja. Powiedziałem o tym dzisiejszym adeptom i życzyłem im wytrwałości i uporu w dążeniu do celu.

Najlepszymi strzelcami turnieju zostali Aleksander Tobolik z Podokręgu Bytom i Bartłomiej Odrzywolski z Podokręgu Lubliniec, a miano najlepszego bramkarza przyznano Szymonowi Bąkowi z Podokręgu Katowice. Ponadto najlepszymi zawodnikami w poszczególnych drużynach zostali: Dominik Żak z Podokręgu Katowice, Jakub Maciejewski z Podokręgu Bytom, Dominik Poradowski z Podokręgu Sosnowiec, Bartłomiej Orlikowski z Podokręgu Zabrze, Daniel Bolacki z Podokręgu Lubliniec oraz Łukasz Kabaj z Podokręgu Częstochowa.

Razem z Waldemarem Fornalikiem nagrody najlepszym wręczyli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego – dyrektor Wydziału Gospodarki, Turystyki i Sportu Dawid Pasek i zastępca dyrektora Krzysztof Dudziński oraz prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula i wiceprezes, a zarazem prezes Podokręgu Zabrze Jarosław Bryś. Zadowoleni byli jednak wszyscy uczestnicy turnieju, po którym przyjdzie już czas na wybór zawodników do reprezentacji Śląskiego Związku Piłki Nożnej U12.

Należy dodać, że impreza była współfinansowana ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

 

Więcej zdjęć można oglądać tutaj.