:

Wydział Szkolenia Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach zawiadamia, że w dniach 22-23.04.2014 r. odbędzie się w Turawie (Opole) turniej Reprezentacji Śląskiego ZPN o Puchar Włodzimierza Smolarka rocznika 2002/2003.

Na turniej powołuje się następujących zawodników:

1. RKS Raków Częstochowa: Matusz Konrad, Gzieło Kacper, Jargosz Dawid

 2. KS Stadion Śląski Chorzów: Michalczyk Jakub, Poloczek Miłosz, Myszor Jakub

 3. KS Rozwój Katowice: Neugebauer Bartosz, Baranowicz Bartosz, Gubała Mateusz

 4. PKS Józefka Chorzów: Swikszcz Kamil, Słota Jakub

 5. SKS Gwarek Zabrze: Kawecki Jakub

 6. Ruch Chorzów S.A.: Wawrzyniuk Marcel

 7. KS Skra Częstochowa: Biegański Mikołaj

 8. KS Górnik Jaworzno: Siga Jakub

 9. KS Unia Racibórz: Wyciński Dawid

10. TS Szombierki Bytom: Kamiński Jakub

11. MKS Żory: Gogół Patryk

Powołani zawodnicy zbiorą się w dniu 22.04.2014r. (wtorek) o godz. 7.00 (zbiórka) w siedzibie Śląskiego ZPN w Katowicach ul. Francuska 32.

Zawodnicy powinni posiadać:
- kartę zdrowia z ważnymi badaniami lekarskimi (ważność badania 6 miesięcy),
- buty do gry (korki),
- ochraniacze,
- bramkarze sprzęt bramkarski.

Kierownictwo klubu i trenerzy odpowiedzialni są za właściwe wyposażenie zawodników i punktualne przybycie na zbiórkę. W przypadku kontuzji lub choroby prosimy powiadomić trenera Śląskiego ZPN Marcina Molka pod numer telefonu 606-767-421.

KKS Polonia Tychy wspólnie z Polskim Związkiem Piłki Nożnej organizuje Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Kobiet w Futsalu U18. Impreza odbędzie się 19 kwietnia na tyskiej hali sportowej przy ul. Piłsudskiego 20 (wstęp bezpłatny).

Harmonogram - pobierz

Obsada sędziowska kolejki zaplanowanej na 18-19 kwietnia rozgrywek III ligi, IV ligi, Klasy Okręgowej i II ligi kobiet oraz na 23 kwietnia Śląskiej Ligi Juniorów Starszych:

 

Klasa

Gospodarze

Goście

Data

Sędzia

III

NKS Start Namysłów

Polonia Łaziska Górne

19-04 13:00

Gaczyński Maciej

III

LKS Piotrówka

Piast Strzelce Op.

19-04 13:00

Okaj Tomasz

III

Ruch Chorzów

Swornica Czarnowąsy

19-04 13:00

Miśta Marcin

III

JSP Szczakowianka

Ruch Radzionków

19-04 13:00

Białowąs Wojciech

III

Szombierki Bytom

Skra Częstochowa

19-04 13:00

Chudala Artur

III

Górnik Wesoła

Piast Gliwice

19-04 13:00

Zientek Marcin

 

 

 

 

 

III

BKS Stal Bielsko Biała

Czarni Otmuchów

19-04 13:00

Grzebski Sebastian

III

Polonia Głubczyce

Rekord BB

19-04 13:00

Serwaczak Marek

III

Odra Wodzisław

Nadwiślan Góra

19-04 13:00

Kosarzecki Maciej

III

LKS Czaniec

Podbeskidzie BB

19-04 13:00

Sowada Łukasz

III

Górnik SSA Zabrze

Pniówek 74 Pawłowice

19-04 13:00

Smaczny Sławomir

 

 

 

 

 

IV.1

Zieloni Żarki

Wyzwolenie Chorzów

19-04 13:00

Dreszer Dominik

IV.1

MLKS Woźniki

Raków Częstochowa

19-04 13:00

Kretek Wojciech

IV.1

LKS Kamienica Polska

Sarmacja Będzin

19-04 13:00

Bielawski2 Mateusz

IV.1

Lot Konopiska

Gwarek TG

19-04 13:00

Parzonka Tomasz

IV.1

Pilica Koniecpol

Grunwald Ruda Śl.

19-04 13:00

Bielaś Bartosz

IV.1

Grodziec Będzin

Przyszłość Ciochowice

19-04 13:00

Kowalczyk Robert

IV.1

Concordia Knurów

Slavia Ruda Śl.

19-04 13:00

Jarzębak Sebastian

IV.1

Zagłębiak DG

Górnik Piaski

19-04 13:00

Skoczylas Piotr

 

 

 

 

 

IV.2

GKS Gieksa Katowice

Iskra Pszczyna

18-04 17:30

Zając Michał

IV.2

Gwarek Ornontowice

Drzewiarz Jasienica

19-04 11:00

Górecki Mirosław

IV.2

Górnik Pszów

Krupiński Suszec

19-04 11:00

Zarzycki Wojciech

IV.2

Podlesianka Katowice

GTS Bojszowy

19-04 11:00

Krybus Dawid

IV.2

Wisła Ustronianka

Unia Racibórz

19-04 13:00

Wajda Tomasz

IV.2

Forteca Świerklany

AKS Mikołów

19-04 13:00

Kowalewski Sławomir

IV.2

GKS 1962 Jastrzębie

Czarni Góral Żywiec

19-04 13:00

Rokosz Rafał

IV.2

Spójnia Landek

Jedność Przyszowice

19-04 13:00

Bukowczan Dawid

 

 

 

 

 

O.1

Tyski Sport

Sokół Orzesze

19-04 11:00

Bielecki Piotr

O.1

Urania Ruda Śl.

MKS Lędziny

19-04 11:00

Bielawski Marcin

O.1

Sokół Wola

Jedność Jejkowice

19-04 13:00

Machwic Adam

O.1

Naprzód Rydułtowy

Ogrodnik Tychy

19-04 13:00

Kowalska Aneta

O.1

Dąb Gaszowice

Unia Bieruń St.

19-04 13:00

Sytnik Łukasz

O.1

LKS Studzionka

LKS Bełk

19-04 13:00

Sołtys Sebastian

O.1

Piast Bieruń

Energetyk Rybnik

19-04 13:00

Buchcik Grzegorz

O.1

Strażak Mikołów

Rymer Rybnik

19-04 13:00

Grzelec Artur

 

       

O.2

Śląsk Św-ce

Unia DG

19-04 11:00

Kupka Kamil

O.2

Pogoń Imielin

Pionier Ujejsce

19-04 13:00

Majcher Andrzej

O.2

Unia Ząbkowice

Siemianowiczanka

19-04 13:00

Lewandowski Leszek

O.2

Przemsza Siewierz

Warta Zawiercie

19-04 13:00

Kuźniarz Tomasz

O.2

Tęcza Błędów

Jastrząb Bielszowice

19-04 13:00

Rafalski Adam

O.2

Unia Kosztowy

Rozwój Katowice

19-04 13:00

Żmija Patryk

O.2

Wawel Wirek

AKS Niwka

19-04 13:00

Frenke Sebastian

O.2

Górnik 09 Mysłowice

Strażak Mierzęcice

19-04 13:00

Hutny Sebastian

 

 

 

 

 

O.3

Silesia Lubomia

Polonia Łaziska Ryb.

19-04 11:00

Słysz Bartosz

O.3

Rafako Racibórz

Granica Ruptawa

19-04 13:00

Harazin Mateusz

O.3

Naprzód 46 Zawada

Naprzód Syrynia

19-04 13:00

Teodorczuk Mateusz

O.3

Górnik Radlin

Polonia Marklowice

19-04 13:00

Patla Mateusz

O.3

LKS Krzyżanowice

Naprzód Czyżowice

19-04 13:00

Gołębiowski Tomasz

O.3

Gwiazda Skrzyszów

KS 27 Gołkowice

19-04 13:00

Synówka Damian

O.3

Płomień Połomia

LKS 1908 Nędza

19-04 13:00

Wiejowski Daniel

O.3

Unia Turza Śl.

Studzienna Racibórz

19-04 13:00

Figura Magdalena

 

 

 

 

 

O.4

Gwarek Zabrze

ŁKS Łagiewniki

19-04 11:00

Lis Marcin

O.4

Tempo Paniówki

Orzeł Nakło

19-04 11:00

Boruta Robert

O.4

Odra Miasteczko Śl.

Orzeł Mokre

19-04 13:00

Grabara Szymon

O.4

Sokół Orzech

ŁTS Łabędy

19-04 13:00

Wójcik Bogusław

O.4

Tęcza Wielowieś

Silesia Miechowice

19-04 13:00

Mazur Józef

O.4

Czarni Pyskowice

Orzeł Miedary

19-04 13:00

Klica Jacek

O.4

KS 94 Rachowice

Unia Świerklaniec

19-04 13:00

Kopiec Piotr

O.4

Wilki Wilcza

Fortuna Gliwice

19-04 13:00

Niedzielski Michał

 

 

 

 

 

ŚlLJ

Piast Gliwice

MOSiR Jastrzębie

23-04 16:30

Kasprzyk Marcin

 

 

 

 

 

II LK

Tygryski Św-ce

AZS II Wrocław

19-04 14:00

Guzek Aleksandra

UWAGA:
Jeżeli zmiana barw klubowych po rundzie jesiennej nastąpiła na tym samym szczeblu rozgrywek, to zawodnik w dalszym ciągu posiada w rejestrze tę samą liczbę żółtych kartek, które posiadał dotychczas. Natomiast gdy ten zawodnik przeszedł do klasy wyższej lub niższej, to kartki żółte, które otrzymał w poprzednim klubie, nie podlegają rejestracji w nowej drużynie. Jeżeli na zawodniku ciążył obowiązek odbycia kary dyscyplinarnej, to musiał ją odbyć w całości w nowym klubie.

 

Poniższe zestawienie nie ukazuje zsumowanych kartek z dwóch klubów tej samej klasy rozgrywkowej.

Przykład:
Bartłomiej Wasiluk - jesienią w III lidze lubelsko-podkarpackiej w Chełmiance Chełm został ukarany 5. żółtymi kartkami, natomiast wiosną w III lidze w śląsko-opolskiej w Rekordzie Bielsko-Biała 1. żółtą kartką i ma w sumie 6 żółtych kartek, a na poniższym wykazie podana jest tylko kartka z Rekordu.

 

Wykaz kartek z extranetu:

II liga kobiet - po 11 kolejkach (bez meczu AZS II Wrocław - AZS PWSZ Wałbrzych)

III liga kobiet - po 11 kolejkach

III liga północna - po 20 kolejkach

III liga południowa - po 20 kolejkach

IV liga grupa I - po 20 kolejkach

IV liga grupa II - po 20 kolejkach

Klasa Okręgowa grupa I - po 20 kolejkach

Klasa Okręgowa grupa II - po 20 kolejkach

Klasa Okręgowa grupa III - po 20 kolejkach

Klasa Okręgowa grupa IV - po 20 kolejkach

Śląska Liga Juniorów Starszych - po 18 kolejkach

Śląski Związek Piłki Nożnej w Katowicach informuje, że w dniu 18 kwietnia 2014 r. (piątek) będzie nieczynny.

W siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie par meczów fazy pucharowej rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów w sezonie 2013/2014.

Zgodnie z wynikiem losowania mecze fazy pucharowej rozgrywek zostaną rozegrane pomiędzy drużynami:

1/4 finału (5 i 8 czerwca):
1. Wicemistrz grupy C - Mistrz Grupy D
2. Wicemistrz grupy D - Mistrz Grupy C
3. Wicemistrz grupy A - Mistrz Grupy B
4. Wicemistrz grupy B - Mistrz Grupy A

1/2 finału (15 i 19 czerwca):
5. Zwycięzca Pary nr 1 - Zwycięzca Pary nr 3
6. Zwycięzca Pary nr 2 - Zwycięzca Pary nr 4

Finał (25 i 29 czerwca):
7. Zwycięzca Pary nr 5 - Zwycięzca Pary nr 6

Gospodarzami pierwszych meczów 1/4 i 1/2 finału są kluby, które zajęły 2 miejsce w tabelach poszczególnych grup CLJ. W sytuacji, gdy do 1/2 finału awansują kluby, które zajęły to samo miejsce w tabelach poszczególnych grup CLJ, gospodarzem pierwszego meczu będzie klub, zajmujący niższą pozycję w schemacie rozgrywek. Gospodarzem pierwszego meczu finałowego będzie klub, zajmujący niższą pozycję w schemacie rozgrywek.

Schemat i opis - pobierz

Czołówka CLJ grupy C:

   Mecze  Punkty Bramki
1. Ruch Chorzów SA 15 40  35-7
2. Zagłębie Lubin 16 35 58-16
3. Gwarek Zabrze 16 34 63-12
4. UKS Ruch Chorzów 16 34 41-20
5. Miedź Legnica 16 29 28-18

W dniach 9-10 kwietnia Dankowice i obiekty miejscowego LKS "Pasjonat" stały się stolicą piłkarską dla najmłodszych w naszym regionie. W tych dniach odbył się właśnie tam Wojewódzki Finał XIV Turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" w kategorii U-10 i U-12.

Zmienna pogoda nie przeszkodziła niezwykle ambitnym młodym piłkarkom i piłkarzom rywalizować o miano najlepszych. Radość ze zwycięstwa mieszała się ze smutkiem pokonanych. Najważniejsze jednak, że dla nikogo nie zabrakło okolicznościowych upominków. A najlepsi już szykują się na wyjazd do stolicy, aby tam rywalizować o miano najlepszej drużyny w Polsce. Dla pozostałych niezwykle cenna jest informacja, że kolejny XV Finał Turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" już za rok!

Wyniki do pobrania:

chłopcy U10

dziewczynki U10

chłopcy U12

dziewczynki U12

wyniki końcowe - drużyny i indywidualnie U10

wyniki końcowe - drużyny i indywidualnie U12

 

 

 

 

 

 

 

23 kwietnia o godzinie 18:00 w Lublinie oraz 24 kwietnia o godzinie 17:00 w Chełmie reprezentacja Polski w futsalu rozegra dwumecz z Rumunią.

Trener Andrea Bucciol powołał 14 zawodników, wśród których 6 gra w klubach Śląskiego ZPN: Tomasz Dura, Michał Marek i Artur Popławski (Rekord Bielsko-Biała), Marcin Kiełpiński i Dominik Śmiałkowski (GAF Jasna Gliwice) oraz Rafał Krzyśka (GKS Tychy).

 

Lista powołanych zawodników:
 1. Marcin Kiełpiński (GAF Jasna Gliwice)
 2. Dominik Śmiałkowski (GAF Jasna Gliwice)
 3. Mariusz Milewski (Gatta Active Zduńska Wola)
 4. Igor Sobalczyk (Gatta Active Zduńska Wola)
 5. Rafał Krzyśka (GKS Tychy)
 6. Michał Kubik (Pogoń '04 Szczecin)
 7. Marcin Mikołajewicz (Pogoń '04 Szczecin)
 8. Artur Jurczak (Pogoń '04 Szczecin)
 9. Michał Wojciechowski (Red Devils Chojnice)
10. Michał Marek (Rekord Bielsko-Biała)
11. Tomasz Dura (Rekord Bielsko-Biała)
12. Artur Popławski (Rekord Bielsko-Biała)
13. Kamil Dworzecki (Wisła Krakbet Kraków)
14. Paweł Budniak (Wisła Krakbet Kraków)

"POLSKA PIŁKA" nr 1/2014

 

"TRENER" nr 1/2014

 

"SĘDZIA" nr 4/2013

 ARCHIWUM CZASOPISM

Interpretacja
Dyrektora Izby Skarbowej

w Katowicach:

PZPN

WOJEWÓDZKIE ZPN

 

          

Śląski Związek Piłki Nożnej w Katowicach

Copyright © 2013. All Rights Reserved.