Unia awansem nad strefą spadkową / 17.05.2017

Unia awansem nad strefą spadkową

Zaplanowany na 27 maja mecz Górnik Wałbrzych – Unia Turza Śląska został rozegrany 10 dni wcześniej awansem. W bezpośrednim starciu drużyn zespołów walczących o utrzymanie gospodarze nie mieli nic do powiedzenia czego najlepszym dowodem jest rezultat. Podopieczni Piotra Haudera wygrali 4:0 i wyskoczyli ze strefy spadkowej, spychając przeciwnika na przedostatnie miejsce w tabeli III ligi.

Już w 4 minucie po dalekim podaniu Staniczka Polak znalazł się sam na sam z bramkarzem Górnika i płaskim strzałem z 12 metra nie dał mu szans na skuteczną interwencję. Prowadzenie turzan podwyższył kwadrans później Mikłajec, który okazał się najsprytniejszy w podbramkowym tłoku po rzucie wolnym wykonanym przez Dariusza Pawlusińskiego. Odbita piłka spadła bowiem pod nogi stopera Unii na 7 metrze, skąd nastąpiła skuteczna poprawka.

Jeszcze tuż przed przerwą Szymiczek, jak za czasów gry w ekstraklasie, popędził z piłką lewą stroną boiska, minął dwóch rywali i po klepce z Dominem wbiegł w pole karne rywali, żeby zakończyć akcję uderzeniem z 15 metra w długi róg. A rezultat w 4 minucie drugiej połowy ustalił Dariusz Pawlusiński, który wykorzystał rzut karny. Gdy po podaniu Polaka Hanzel mijał bramkarza ten sfaulował bowiem napastnika Unii, a najbardziej doświadczony zawodnik Unii postawił pieczęć na zwycięstwie.

Mogło ono być jeszcze bardziej okazałe, ale Hanzel w końcówce nie wykorzystał dwóch sytuacji sam na sam przegrywając pojedynki z bramkarzem. Natomiast wałbrzyszanie dopiero w doliczonym czasie gry byli bliscy strzelenia honorowego gola, ale po uderzeniu Mizgalskiego i rykoszecie piłka trafiła w słupek.

Górnik Wałbrzych – Unia Turza Śląska 0:4 (0:3)
0:1 – Polak, 4 min
0:2 – Mikołajec, 19 min
0:3 – Szymiczek, 45+1 min
0:4 – Dariusz Pawlusiński, 49 min (karny)
Sędziował Andrzej Urban (Jelenia Góra). Widzów 120.
GÓRNIK: Jaroszewski – Tobiasz (20. Popowicz), D. Michalak, Tyktor (87. Bogacz), Surmaj – Sadowski, Moroawski, Dec (46. Migalski), Rytko, Krzymiński – Bronisławski. Trener Robert BUBNOWICZ.
UNIA: Musioł – Glenc, Kuczok (78. Zarychta), Mikołajec, Szymiczek (90+3. Chlebik) – Polak, Staniczek, Sikorski, Domin (75. Dawid Pawlusiński), Dariusz Pawlusiński (61. Kulczyk) – Hanzel. Trener Piotr HAUDER.