Ważne: Konferencja Szkoleniowa "Akademii Piłkarskiej Grassroots 2014" (01.12.2014)

 

            Ważne: Ogólnopolski Kurs Spikerów Piłkarskich (08-10.01.2015)

 

 

:

Zostań Młodym Orłem!

Rusza wspólny projekt PZPN i ŚLZPN oraz Miasta Katowice i Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach

 Informacja o Dniu Talentu -
pobierz


Przedsięwzięcie ma popularyzować piłkę nożną w oparciu o nowoczesne techniki szkolenia. Akademia Młodych Orłów przeznaczona jest dla chłopców i dziewcząt w trzech grupach wiekowych: skrzaty 6-7 lat, żacy 8-9 lat oraz orliki 10-11 lat.

Akademia Młodych Orłów to najlepsze źródło pozyskiwania adeptów piłki nożnej w Polsce, gdzie wiedza i doświadczenie idzie w parze z szacunkiem dla młodego człowieka i jego talentu. Funkcjonowanie Akademii w Katowicach finansowane jest przez Polski Związek Piłki Nożnej, Śląski Związek Piłki Nożnej, Miasto Katowice oraz Akademię Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Udział dzieci w Akademii jest bezpłatny. W Akademii mogą uczestniczyć dzieci zrzeszone w klubach sportowych, oraz dzieci bez przynależności klubowej. Akademia Młodych Orłów nie będzie konkurowała z lokalnymi klubami, szkółkami bądź akademiami, celem jest poprawienie ogólnego rozwoju dzieci i młodzieży, popularyzacja piłki nożnej co w konsekwencji powinno doprowadzić do podniesienia poziomu młodych adeptów futbolu.

Nabór do Akademii Młodych Orłów w Katowicach zostanie przeprowadzony w dniu: 29.11.2014r. (sobota) od godz. 9.00 w ramach Dnia Talentu na Wielofunkcyjnej Hali Sportowej AWF Katowice (ul. Mikołowska 72a).

Dzień Talentu, to święto piłki nożnej, w trakcie którego zostaną przeprowadzone testy sprawności fizycznej i piłkarskiej dla chętnych chłopców i dziewczynek, których wyniki zdecydują o przyjęciu młodych piłkarzy i piłkarek do Akademii.

Aby wziąć udział w Dniu Talentu kandydat powinien stawić się na zajęciach w swojej kategorii wiekowej wraz z rodzicem (opiekunem) i oryginałem wypełnionego formularza rejestracyjnego. Formularz należy wcześniej pobrać ze strony internetowej www.slzpn.katowice.pl wypełnić go i mieć ze sobą podczas rejestracji lub zeskanować i przesłać mailem na amo.katowice@pzpn.pl na który również trzeba zgłosić dziecko do Dnia Talentu. W razie braku formularza możliwe będzie również wypełnienie go na miejscu na pół godziny przed rozpoczęciem testów.

FORMULARZ REJESTRACYJNY: pobierz

Testy sprawnościowe polegać będą na wykonaniu przez każde dziecko ćwiczeń piłkarskich (zwroty z piłką, bieg bez piłki, drybling, żonglerka nogą) oraz udział w krótkiej grze kontrolnej. Dzieci oceniane będą przez trenerów i na podstawie tej oceny najlepsze z nich zostaną przyjęte do Akademii. W kategorii Skrzat 6-7 lat 32 osoby, w kategorii Żak 8-9 lat 36 osób oraz w kategorii Orlik 10-11 lat - 36 osób. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone publicznie na stronie www.slzpn.katowice.pl we wtorek 2 grudnia.

 

 

Harmonogram Dnia Talentu

Data: 29.11.2014r. (sobota) godz. 9.00 - 15.30Godz.9.00 - 9.30 Rejestracja dzieci w kategorii Skrzat (rocznik 2008/2009)

9.30 - 11.30 Testy sprawności ogólnej i specjalnej dla kategorii Skrzat

Godz. 11.30 Rejestracja dzieci w kategorii Żak (rocznik 2006/2007)

11.30 - 13.30 Testy sprawności ogólnej i specjalnej dla kategorii Żak

Godz. 13.30 Rejestracja dzieci w kategorii Orlik (rocznik 2004/2005)

13.30 - 15.30 Testy sprawności ogólnej i specjalnej dla kategorii OrlikMiejsce:  Wielofunkcyjna Hala Sportowa AWF Katowice (40-065 Katowice, ul. Mikołowska 72a)

Kontakt: amo.katowice@pzpn.pl, tel. 600 144 065

Informacja o AMO w Katowicach - pobierz

Polski Związek Piłki Nożnej przy współpracy Śląskiego Związku Piłki Nożnej oraz Miasta Katowice i Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, rozpoczyna nowatorski projekt wzorcowej akademii piłkarskiej dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 11 lat pod nazwą "Akademia Młodych Orłów" w Katowicach.


Akademia Młodych Orłów daje możliwość otrzymania nieodpłatnego szkolenia piłkarskiego na najwyższym poziomie pod okiem wykwalifikowanych trenerów, zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek z województwa śląskiego, w trzech kategoriach wiekowych:

6-7 lat (roczniki 2008/2009/2010),
8-9 lat (roczniki 2006/2007),
10-11 lat (roczniki 2004/2005)

Autorski program szkolenia w AMO opracowany został przez Departament Szkolenia i Komisję Techniczną PZPN. Na dzieci, które zostaną zakwalifikowane do akademii czekają profesjonalne treningi 2x/tydzień, ubiór sportowy Nike, możliwość trenowania z najlepszymi zawodnikami w województwie, stała kontrola rozwoju sportowego.

Projekt AMO ma na celu m.in.:
- popularyzację piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży;
- podniesienie poziomu polskiej piłki nożnej;
- zwiększenie liczby trenujących dziewczynek i chłopców w Polsce;
- poprawę ogólnego rozwoju dzieci i młodzieży;
- wychowanie w duchu sportu, kształtowanie prawidłowych postaw społecznych dzieci i młodzieży;
- wyznaczanie kierunku szkolenia - podniesienie jakości.

Kontakt: amo.katowice@pzpn.pl, tel. 600 144 065

 

SEZON 2014/2015 - runda wiosenna:

IV liga grupa I

IV liga grupa II

SEZON 2014/2015 - runda wiosenna:

II liga kobiet

III liga kobiet

Polski Związek Piłki Nożnej i Śląski Związek Piłki Nożnej zapraszają na Konferencję Szkoleniową "Akademii Piłkarskiej Grassroots 2014", która odbędzie się w poniedziałek 1 grudnia 2014 roku w godz. 10.00 - 15.30 w nowej Hali Sportowej na Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach  ul. Mikołowska 72 A.

Udział w konferencji jest bezpłatny, warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który jest do pobrania na stronie Śląskiego Związku Piłki Nożnej i po wypełnieniu złożyć w miejscu konferencji. Każdy z przybyłych otrzyma Certyfikat uczestnictwa.

Formularz rejestracyjny: POBIERZ

Wydział Szkolenia Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach zawiadamia, że w dniu 19.11.2014 r. odbędzie się w Sosnowcu konsultacja szkoleniowa zawodników Reprezentacji Śląskiego ZPN - UEFA Regions' Cup.

Na konsultację powołuje się następujących zawodników: POWOŁANIA

Interpretacja
Dyrektora Izby Skarbowej

w Katowicach:

PZPN

WOJEWÓDZKIE ZPN

 

      

Śląski Związek Piłki Nożnej w Katowicach

Copyright © 2013. All Rights Reserved.