Program: Ogólnopolskiego Kursu Spikerów Piłkarskich

 

 

:

Poniżej przedstawiamy program Ogólnopolskiego Kursu Spikerów Piłkarskich, który odbędzie się od 8 do 10 stycznia 2015 roku.

PROGRAM

Śląski Związek Piłki Nożnej w Katowicach informuje, że od 22 grudnia 2014 r. do 6 stycznia 2015 r. będzie nieczynny, jednak w dniach 22 (poniedziałek), 29 (poniedziałek), 30 (wtorek) i 31 (środa) grudnia 2014 r. pracownicy będą pełnili dyżury.

Pierwsze dwie edycje Halowej Ligi Podokręgu Zabrze, które odbywały się odpowiednio z początkiem 2013 i 2014 roku odniosły wielki sukces przede wszystkim dzięki bardzo dużej liczbie startującej w niej drużyn oraz zawodników. W tym roku wychodząc na przeciw równie dużemu zainteresowaniu ze strony klubów, informujemy, iż od dnia dzisiejszego przyjmujemy zapisy na nową edycję HLPZ 2015. Wszystkie zainteresowane kluby, drużyny a co za tym idzie zawodników, trenerów i opiekunów prosimy o szybkie i sprawne zgłaszanie drużyn do biura Podokręgu Zabrze droga mailową oraz telefoniczną. Aby sprawniej i szybciej przeprowadzić cały proces, ograniczamy czas możliwy do zgłoszeń i w tym roku można zgłaszać drużyny maksymalnie do końca roku, a już w pierwszym tygodniu stycznia przedstawimy grafik oraz daty i miejsca rozgrywania turniejów w poszczególnych rocznikach.

 

W tej edycji o nazwie “HLPZ 2015” organizujemy usystematyzowane rozgrywki halowe o Halowego Mistrza Podokręgu Zabrze w poszczególnych kategoriach wiekowych. Mecze będą rozgrywane na różnych halach sportowych, natomiast mecze finałowe rozegramy tak jak to miało miejsce dotychczas na hali MOSiR w Zabrzu. Rozgrywki trwać będą od stycznia do marca 2014 roku.

 

W tej edycji również jak rok temu stworzyliśmy podział na sześć kategorii wiekowych, a poszczególne kategorie w których można zgłaszać swoje drużyny wygląda następująco:
- Orliki – roczniki 2006-2005 bez wpisowego

- Młodziki – rocznik 2004-2002 bez wpisowego

- Trampkarze – roczniki 2001-1999 bez wpisowego

- Juniorzy  – roczniki 1998-1996 bez wpisowego

- Seniorzy – wpisowe 300 złotych

- Oldboy –  rocznik 1980 i starsi - wpisowe 300 złotych.

 

Również i w tej edycji przyjmujemy zapisy dla chętnych drużyn z poza Podokręgu Zabrze oraz tak zwanych “dzikich drużyn” lub też stowarzyszeń czy szkółek piłkarskich niezrzeszonych w Podokręgu Zabrze, a chcących rywalizować z naszymi drużynami. Wpisowe dla drużyn niezrzeszonych to 300 złotych dla drużyn młodzieżowych i 300 złotych dla seniorów i oldboyów. Uwaga ! W przypadku zgłoszenia przez jeden klub, z poza Podokręgu więcej jak jednej drużyny, niezależnie do jakiej kategorii wiekowej to koszt wpisowego każdej następnej drużyny wynosi tylko 200 złotych!

 

Dla zwycięzców przewidziane są jak zawsze puchary, dyplomy oraz nagrody w postaci sprzętu sportowego czy też drobnych upominków. Ponadto Podokręg zobowiązuje się do zorganizowania hal sportowych, sędziów, opieki medycznej,  piłek i znaczników, wody mineralnej oraz prowadzenie rozgrywek. Pamiętajcie, że Łączy nas Piłka i robimy to dla Was!

 

Termin zgłoszeń upływa  31 grudnia 2014 roku. Zgłoszenia przyjmowane są w formie pisemnej w biurze Podokręgu Zabrze u p. Basi, mailowo na sekretariat@podokregzabrze.org Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć lub faksem (32) 271-10-34.

 

Patronat nad rozgrywkami już objęli między innymi Prezydenci Zabrza oraz Gliwic, I Wicewojewoda Śląski, PZPN, Śl. ZPN, TVP Katowice i TVS, a wkrótce poinformujemy o kolejnych patronatach i sponsorach!

Przypominamy o szybkim i sprawnym zgłaszaniu drużyn!

Zarząd Podokręg Zabrze

 

Oldboy: ProfiCadr Gliwice

 

Seniorzy: GTW HydeParkNews Gliwice, TS Kuźnica-10ka.pl Gliwice, GSF SMSAPI Gliwice, LKS 45 Bujaków, Promil Bujaków

 

Juniorzy: GSF Gliwice, Jedność 32 Przyszowice, LKS 45 Bujaków, MSPN Górnik

 

Trampkarze: GSF Gliwice, MKS I Zaborze, FA Pyskowice, Górnik I Zabrze, Górnik II Zabrze, MSPN I Górnik, MSPN II Górnik, MSPN III Górnik, MKS II Zaborze

 

Młodziki: FA I Pyskowice, FA II Pyskowice, FA III Pyskowice, LKS 35 Gierałtowice, GSF Gliwice, Football I Dreams, Football II Dreams, Concordia Knurów, MKS I Zaborze, MKS II Zaborze, SWSM I Promotor Zabrze, SWSM II Promotor Zabrze, MSPN I Górnik, MSPN II Górnik, MSPN III Górnik

 

Orliki:AP I Team, AP II Team, LKS 35 Gierałtowice, Slavia Ruda Śląska, GSF Gliwice, Football Dreams, MKS Zaborze, FA Pyskowice, MSPN I Górnik, MSPN II Górnik

W rundzie wiosennej sezonu 2014/2015 rozgrywki Makroregionalnej Ligi Juniorów Młodszych (B1, B2) będą prowadzone tradycyjnie w 4 grupach.

Grupę C, z udziałem dwóch najlepszych drużyn z rundy jesiennej 2014 z Dolnośląskiego ZPN (Miedź Legnica, Zagłębie Lubin), Lubuskiego ZPN (Stelmet UKP Zielona Góra, Stilon Gorzów), Opolskiego ZPN (Pomologia Prószków, MOSiR Opole) i Śląskiego ZPN (Górnik Zabrze, Gwarek Zabrze), poprowadzi Śląski ZPN.

REGULAMIN

TERMINARZ

 

Po raz pierwszy w historii odbyły się pierwsze Mistrzostwa Polskich Domów Dziecka w Futsalu. Organizacji podjął się Dom Dziecka Nr 3 w Gliwicach, a cały turniej został rozegrany 6 grudnia 2014 roku.

Impreza otrzymała m.in. patronat Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej – Zbigniewa Bońka oraz Przewodniczącego Komisji Futsalu i Piłki Plażowej PZPN – Kazimierza Grenia.

Na zwycięskie drużyny oraz najlepszych zawodników mistrzostw czekały cenne nagrody rzeczowe oraz niespodzianki. Przewodniczący Kazimierz Greń wręczył drużynom koszulki reprezentacji Polski oraz piłki z logo PZPN wraz z podpisami naszych reprezentantów Polski w tym Roberta Lewandowskiego. Dla najlepszego zawodnika mistrzostw, Przewodniczący Komisji Futsalu i Piłki Plażowej  ufundował nagrodę w postaci udziału w zgrupowaniu reprezentacji Polski w Futsalu.

Turniej wygrali podopieczni z Domu Dziecka w Sosnowcu, prowadzeni przez Tomasz Hałata, pełniącego także funkcję selekcjonera reprezentacji Domów Dziecka.

źródło: pzpn.pl

 

 

 

 

W dniu 29.11.2014 r. w Wielofunkcyjnej Hali AWF Katowice odbył się Dzień Talentu Akademii Młodych Orłów. Frekwencja zaskoczyła niemal wszystkich.

"W trzech kategoriach wiekowych w testach uczestniczyło prawie 300 dzieci, co jest rekordem na skalę całej Polski. Najwięcej młodych adeptów futbolu zgłosiło się do najstarszej kategorii Orlik (126 dzieci). Jesteśmy wszyscy mile zaskoczeni wysoką frekwencją na pierwszym Dniu Talentu w naszym województwie, cieszy również wysoki poziom większości zawodników i zawodniczek" - powiedział trener koordynator Paweł Grycmann.

"O skali wydarzenia niech świadczy fakt, iż w testach uczestniczyli dzieci z ponad 40 klubów z całego województwa, w tym spora grupa dzieci do tej pory niezrzeszonych w żadnym klubie. Chciałbym tutaj podziękować trenerom, którzy w swoich drużynach rozpropagowali ideę Akademii Młodych Orłów, to także dzięki Nim na testy przybyło wielu wyróżniających się zawodników z poszczególnych klubów. Na wszystkich kandydatów oprócz testów, czekały upominki ufundowane przez Miasto Katowice oraz słodki poczęstunek" - dodał trener Grycmann.

Dzień Talentu uroczyście otworzyli: Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Rudolf Bugdoł, Wiceprezes Henryk Kula, Prorektor ds. Sportu Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach prof. Teresa Socha oraz Kierownik Zakładu Piłki Nożnej Władysław Szyngiera.

Po kliknięciu na wybrane zdjęcie otworzy się jego powiększenie.

 

Wydział Szkolenia Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach zawiadamia, że w dniu 09.12.2014 r. odbędzie się w Sosnowcu konsultacja szkoleniowa zawodników Reprezentacji Śląskiego ZPN - UEFA Regions' Cup.

Na konsultację powołuje się następujących zawodników: POWOŁANIA

Poniżej dostępne są wyniki rekrutacji do Akademii Młodych Orłów w Katowicach:

wyniki

Zdjęcia: Kursokonferencja "Akademia Piłkarska Grassroots 2014" (Autor: Robert Starosta)

Hala Sportowa AWF im. Jerzego Kukuczki w Katowicach gościła w dniu 1 grundia br. uczestników Kursokonferencji "Akademia Piłkarska Grassroots 2014", zorganizowanej przez Polski Związek Piłki Nożnej i Śląski Związek Piłki Nożnej. W konferencji, którą otworzył Prezes Śląskiego ZPN Rudolf Bugdoł, wzięło udział ponad 500 uczestników. Wysłuchali oni wystąpień trenerów Reprezentacji Polski w kategorii U-21 Marcina Dorny i U-16 Bartłomieja Zalewskiego, a także Przemysława Prętkiewicza, reprezentującego Departament Grassroots PZPN.
Ze strony gospodarzy swoje wystąpienia mieli trenerzy Robert Warzycha - Górnik Zabrze i Angel Garcia Perez - Piast Gliwice, prezentujący systemy szkolenia dzieci i młodzieży odpowiednio w Stanach Zjednoczonych i Hiszpanii. Na zakończenie spotkania każdy z uczestników otrzymał certyfikat i materiały szkoleniowe, umieszczone na przenośnym nośniku.

 

 

Interpretacja
Dyrektora Izby Skarbowej

w Katowicach:

PZPN

WOJEWÓDZKIE ZPN

 

      

Śląski Związek Piłki Nożnej w Katowicach

Copyright © 2013. All Rights Reserved.